Czego według znaków ludowych nie można robić 24 października? Warto wiedzieć, aby uniknąć kłopotów

Postępując zgodnie z tymi prostymi znakami, chronisz się przed kłopotami i niepowodzeniami.

Zabrania się rozpalania ognia. I nie chodzi tylko o ogień – nawet świece 24 października nie powinny się zapalać.

Ludzie wierzyli, że upał w tym dniu może latać siłami ciemności. Wtedy kłopoty są nieuniknione.

Nie jest konieczne umawianie prania na 24 października. Ogólnie rzecz biorąc, wszelkie sprzątanie w tę niedzielę jest zabronione.

Ale jeśli zaczniesz płukać pranie, możesz zmyć całe szczęście. Tak powiedzieli nasi prapradziadkowie.

Nie zalecali niezamężnym dziewczętom opuszczenia domów 24 października. Przodkowie byli przekonani, że im dalej kobieta wyjdzie z domu, tym dłużej będzie szukała męża.

Nie trzeba przesyłać pieniędzy, szczególnie małych, 24 października. W przeciwnym razie będziesz musiał zbierać okruchy przez cały rok. Jeśli pożyczysz komuś nawet niewielką kwotę w tym dniu, możesz sprawić sobie duże problemy finansowe.

Nie możesz przesadzić z jedzeniem 24 października. Ogólnie ten dzień nie nadaje się na eksperymenty gastronomiczne i obżarstwo. Ludzie wierzyli, że umiarkowany stół w tę niedzielę pomoże zachować zdrowie.

W tym dniu nasi przodkowie słuchali natury i rozmawiali o pogodzie: jeśli szeleszczą liście na drzewach, nadchodzi śnieg.

Prapradziadkowie zauważyli też, że jeśli 24 października wierzba zostanie pokryta mrozem, zima będzie długa.

Jeśli gwiazdy na niebie świecą wyjątkowo jasno, to będzie sucho, ale mroźno.

Sny widziane w nocy z 23 na 24 października mają pokazać, jak daleko jesteś od upragnionego celu. Marzenia tego dnia są zwykle dość przenośne – trudno je źle zrozumieć.

Tak, jeśli we śnie ścigamy się z koniem, jedziesz gdzieś szybko lub kręcisz się w tańcu, a w życiu w tym okresie obiektywnie nic się nie dzieje, to czas pomyśleć o kompromisach. Gdzieś do wzmocnienia, a gdzieś do osłabienia chwytu.

Jeśli w nocy z 23 na 24 października zobaczysz siebie – w zwykłej roli iw zwykłym otoczeniu – to wszystko idzie zgodnie z planem, ale nie tak szybko, jak to możliwe. Postaraj się zoptymalizować koszty pracy.

Jeśli w nocy z soboty na niedzielę śnisz, że znalazłeś wyjście z trudnej sytuacji, po przebudzeniu natychmiast zapisz sen. Przez 18 miesięcy zwracaj uwagę na znaki, które rzuca na ciebie los – zagadka sama się ułoży.

Rekompensaty za prąd w 2022 roku. Kto otrzyma i ile

Kto nosi pierścionek na małym palcu i co mówią znaki

Kobieca mądrość. Znaki, że ci tego brakuje