Kobieca mądrość. Znaki, że ci tego brakuje

Brak kobiecej mądrości pokazuje pewne oznaki.

Zebraliśmy kilka prawdziwych sygnałów, które mówią, że prawdziwa kobieca mądrość jest nadal warta poznania. Prawdziwa kobieta nie rozpoznaje siebie w żadnym z tych punktów.

Nie wiesz, jak słuchać swoich pragnień

Mądra kobieta zawsze wie, czego chce. Słuchanie wewnętrznego głosu i zrozumienie, czym naprawdę jest twoje serce i jakie są twoje pragnienia, nie jest tak łatwe.

Możesz zacząć od własnych potrzeb, stopniowo tworząc własny system wartości i ustalając priorytety. Jeśli nadal obwiniasz innych za swoje porażki lub czekasz, aż ktoś Ci pomoże, powie Ci, jak żyć, to masz dużo pracy do wykonania.

Nie możesz tolerować niedociągnięć innych

Próba zmiany ukochanej osoby to pewny znak, że nie jesteś wystarczająco mądry. Mądre kobiety rozumieją, że dorosły ma prawo być tym, kim jest i szanuje swoją przestrzeń osobistą. Prawdziwa kobieta nie będzie narzucać swojej opinii, nawet jeśli jest pewna, że ​​wie lepiej. Koledzy, przyjaciele, mężowie, a nawet dzieci to jednostki, których mocne i słabe strony warto nauczyć się akceptować.

Zawsze jesteś w epicentrum konfliktu

Nawet nie myślisz, że niektórych konfliktów można uniknąć. Nigdy nie będziesz milczeć, nawet jeśli namiętności podczas kłótni zaostrzyły się do granic możliwości i nie poświęcaj czasu na znalezienie właściwych słów. Nie czekasz na okazję, aby dowiedzieć się o związku i natychmiast wylewasz swoje negatywne emocje, nawet jeśli świadkami tego są nieznajomi.

Mądra kobieta to nie ta, która ukrywa zniewagi, ani ta, która unika konfliktów na wszystkie możliwe sposoby. Prawdziwa kobieta wie, jak się bronić, ale nie zapomina o uczuciach innych ludzi. Stara się znaleźć konstruktywne rozwiązanie każdego problemu.

Wiesz tylko jak dawać

Zawsze jesteś gotowy do pomocy. Łatwo zgadzasz się na pracę w wakacje, podczas gdy wszyscy odpoczywają. I bez wahania pożyczaj na czas nieokreślony. Jesteś jednym z tych, którzy chcą zadowolić wszystkich. Starasz się dostosować do życzeń i potrzeb każdego.

Wydaje się, że po prostu nie wiesz, że możesz mieć także osobiste granice. Czas porzucić rolę ofiary i uświadomić sobie jej wartość. Pomaganie, dzielenie się, bycie hojnym jest naturalne dla mądrej kobiety, ale w żaden sposób nie na jej szkodę.

Wiesz tylko, jak odebrać

Żyjesz w silnym sensie, że wszyscy wokół ciebie są winni. Ludzie wokół ciebie myślą, że myślisz o sobie zbyt wysoko, ale to nie do końca prawda. W rzeczywistości szukasz potwierdzenia własnego znaczenia z zewnątrz. Wątpisz w siebie, dlatego twoje samopoczucie zależy w dużej mierze od komplementów, prezentów, opinii innych ludzi. Mądra kobieta wie, ile jest warta, nigdy niczego nie wymaga, umie być wdzięczna i właściwie odpowiadać na komplementy.

Dokonałeś wyboru między karierą a życiem osobistym

Kiedyś zdecydowałeś, że życie rodzinne nie jest dla ciebie i zacząłeś aktywnie budować karierę. Odważnie odmawiasz umawiania się na randki i celowo unikasz poważnych związków, ponieważ wszystko to przeszkadza w pracy. Albo siedzisz w domu przez 10 lat, poświęcając się rodzinie i domowi.

Położyłeś kres samorealizacji, nie masz hobby, żadnych specjalnych umiejętności, nie masz pojęcia, na co zarobisz na życie, jeśli pewnego dnia twój mąż opuści rodzinę. Mądra kobieta nie poświęci ani domu, ani kariery. Potrafi znaleźć harmonijną równowagę między dwiema sferami życia.

Nie obserwujesz siebie

Nigdy nie uważałaś się za piękność, więc od dawna postanowiłaś, że drogie kosmetyki, stylizacja i odzież damska nie są dla Ciebie. Zawsze wybierasz opcję prostszą, nosisz dżinsy bez ich zdejmowania, splatasz włosy w koński ogon, a tusz do rzęs używasz tylko w wielkie święta.

Nigdy nie masz czasu dla siebie, więc nie możesz spotkać się z Tobą w salonie kosmetycznym czy na siłowni. Mądra kobieta zawsze wygląda dostojnie, odpowiednio i zadbanie. Doskonale zdaje sobie sprawę z jego zalet i wad, więc umie się kompetentnie zaprezentować.

Nie martw się, jeśli rozpoznasz się wśród przedmiotów wymienionych powyżej. Nie oznacza to, że jesteś na zawsze pozbawiony kobiecej mądrości, to tylko wymówka, by rozpocząć program samodoskonalenia. W końcu świadomość problemu jest pierwszym krokiem do jego rozwiązania.

Anna Lewandowska opowiadała o tym, o czym marzyła w młodości. Kto by pomyślał

Jak dziś wygląda pomnik Krzysztofa Krawczyka? Żona artysty zrobiła wszystko aby godnie uczcić pamięć męża

Szkodliwе gwiazdy, z którymi po prostu nie da się pracować