Cudowne kwiaty na „leniwy” i piękny ogród kwiatowy na wsi

Piękny ogród kwiatowy wymaga dużo czasu i wysiłku.

Jeśli odwiedzasz wiejski dom nie częściej niż raz lub dwa razy w tygodniu, spójrz na wspaniałe, piękne i bezpretensjonalne kwiaty, które można uprawiać w „leniwym” ogrodzie kwiatowym – czyli w ogrodzie kwiatowym, który nie musi poświęcić tyle czasu.

Jednym z najbardziej bezpretensjonalnych kwiatów do uprawy jest echinacea.

Jest to roślina wieloletnia z pięknymi wysokimi szypułkami, które wytrzymują suszę i silne mrozy.

Obecnie istnieje wiele rodzajów echinacei na każdy gust, a każdy z nich jest łatwy w pielęgnacji.

Rozchodnik przez długi czas zachwyci ogrodników pięknym kwitnieniem. Ta wytrzymała roślina toleruje niekorzystne warunki pogodowe, ale woli rosnąć w dobrze oświetlonym miejscu. Zarówno karłowate, jak i wysokie kwiaty są bezpretensjonalne i bardzo piękne.

Cebula ozdobna to kolejna roślina, która może zachwycać swoim niesamowitym kwitnieniem. Od wczesnej wiosny do późnej jesieni ozdobna kokardka zachwyci Cię pięknymi kwiatami. Ta roślina wieloletnia nie wymaga dużo czasu i wysiłku w pielęgnacji, nie wymaga też częstego podlewania, wręcz przeciwnie, są do tego ściśle przeciwwskazane.

Goździk ziołowy jest bliskim krewnym goździka ogrodowego. Jest odporny na suszę, praktycznie nie wymaga uwagi, łatwo rozmnaża się samosiewem, bez przesadzania do 7 lat. Goździk ziołowy tworzy małe, ale bardzo piękne kwiaty w kształcie gwiazdy. W zależności od odmiany roślina może wytwarzać kwiaty białe, różowe, fioletowe, szkarłatne lub czerwone.

Najbardziej pachnące kwiaty doniczkowe

Eksperci powiedzieli, dlaczego kalle są uważane za „złe kwiaty”

Jak pozbyć się mszyc, aby nie zaszkodzić kwiatom. Wskazówki od doświadczonych ogrodników