Jak pozbyć się mszyc, aby nie zaszkodzić kwiatom. Wskazówki od doświadczonych ogrodników

Bardzo ważne jest, aby krzewy róż były silne i zdrowe, ponieważ mszyce ich nie lubią.

Więc powinieneś nakarmić kwiaty na czas, poluzować glebę, usunąć chwasty obok róż.

Ale jeśli mszyca wciąż dotarła do pięknego kwiatu, istnieją skuteczne środki ludowe, o których teraz opowiemy.

Roztwór mlecznego jodu

Będziesz potrzebować:

 • Mleko – pół szklanki;
 • Woda – 1 litr;
 • Fiolka z jodem;
 • Strzykawka;
 • Rozpylać.
 • Wlej wodę do opryskiwacza, wciągnij do strzykawki pół kostki jodu. Połącz jod i mleko, które zmieni kolor na żółtawy. Następnie wlej powstałą mieszaninę do butelki z rozpylaczem z wodą. Dobrze wstrząśnij i spryskaj róże.

  Takie rozwiązanie nie tylko dobrze zwalcza mszyce, ale jest również doskonałym remedium na choroby grzybowe. Na przykład mogą przetwarzać pomidory z zarazy.

  Rozetrzyj mydło na tarce, powinieneś dostać 1 łyżkę stołową. Rozcieńczyć mydło w litrze wody. Delikatnie zwilż pąki róż tym roztworem. Następnie spryskaj kwiaty przez kilka dni z rzędu.

  Czosnek lub cebula

  Weź czosnek lub cebulę (300 g) i przekręć maszynką do mięsa. Napełnij wodą (3 litry) i pozostaw do zaparzenia na 6-8 godzin. Następnie odcedź i dodaj więcej wody (7 litrów), a także dodaj starte mydło do prania (40 g). W razie potrzeby spryskaj roztwór róży.

  Obierki ziemniaczane

  Będziesz potrzebował obierków ziemniaczanych (500 g), należy je zalać wrzącą wodą (2 litry). Pozostaw do zaparzenia na dwa dni, a następnie odcedź i dodaj starte mydło do prania (50 g). Dobrze wymieszaj i spryskaj trzy razy w tygodniu z przerwą na rośliny, które mają mszyce.

  Skórka cebuli

  Wystarczy zalać skórkę cebuli gorącą wodą i zaparzać przez 24 godziny. Po tym naparze należy leczyć krzewy róż.

  Tytoń

  Wymieszaj tytoń (400 g) w wodzie (9 litrów). Po gotowaniu przez 30 minut i pozostawieniu na 48 godzin. Następnie odcedź gazą. Dodaj starte mydło do prania (40 g) i zamieszaj. Spryskaj róże.