Chłopiec uciekł przed niedźwiedziem dzięki swojej odwadze i wiedzy

We Włoszech 12-letni chłopiec niemal nie stał się ofiarą dużego niedźwiedzia.

Dzielny chłopiec, który niedawno nauczył się zachowywać podczas spotkania z niedźwiedziem w lesie, musiał przetestować tę wiedzę w realnym życiu, gdy spotkał duże zwierzę na włoskich wzgórzach.

12-letni miłośnik zwierząt Alessandro próbował zachować spokój i powoli oddalał się od gigantycznego zwierzęcia, które za nim podążało.

Chłopiec znalazł się w tej dość delikatnej sytuacji podczas rodzinnego pikniku w Południowym Tyrolu w północno-wschodnich Włoszech.

Na filmie widać, jak chłopiec powoli schodzi ze zbocza wzgórza, a za nim podąża duży niedźwiedź.

Alessandro, powoli próbuje odejść od zwierzęcia, rozgląda się, ale stara się nie panikować, wykorzystując w praktyce całą swoją wcześniej zdobytą wiedzę.

„Niedługo przed tym opuściliśmy dom. W górach byli inni ludzie, ale zasadniczo było spokojnie, powiedział lokalnej gazecie La Stampa jego wujek Federico.

– Alessandro szedł kilka metrów przed nami, aby zebrać rzeczy, ale kiedy wyszedł z gaju, zobaczyliśmy, że jest ścigany przez niedźwiedzia. Oczywiście, że to nas przeraziło, ale on był spokojny”.

Masywne zwierzę długo próbowało zbliżyć się do swojej ofiary, wstawało na tylnych łapach i ukrywało się w krzakach, ale wreszcie się wycofało. Wszystko to dzięki właściwemu zachowaniu chłopca.

Wiadomo, że 12-latek podczas kwarantanny czytał o tym, jak się zachować, gdy nagle w lesie spotkasz niedźwiedzia.
„Zwierzęta i lasy to jego pasja” – powiedział wujek chłopca.

„Najważniejsze to szybko odejść, nie pozwalając niedźwiedziowi poczuć, że jest w niebezpieczeństwie”, powiedział chłopiec.

„Nie spojrzałem mu w oczy, dlatego niedźwiedź zrozumiał, że nie jestem jego wrogiem. Teraz jestem najszczęśliwszym dzieckiem na świecie”.

Wiadomo, że niedźwiedź opuścił już ten obszar i nikt nie ucierpiał. Lokalne media podają, że w wyżej wspomnianym regionie żyje około 90 dzikich niedźwiedzi.

Najbardziej wielodzietna kobieta ponownie urodziła dziecko, teraz matka bohaterka ma 22 potomkowie

Aby się nie nudzić podczas kwarantanny, rodzina postanowiła zostać Simpsonami i nakręcić o nich nowy film

Mężczyzna znalazł wśród starych papierów list do swego krewnego, który okazał się bardzo cenny