Ceny pewnej parafii w Polsce nie do zrozumienia. Kwoty robią wrażenie

Jedna parafia w Polsce bardzo wyróżnia się od innych. Co takiego tam się dzieje?

Ceny ustawione tą parafią za odprawienie sakramentów i wydanie świadczeń są kosmiczne. Wydaje się, że nie ma innej tak drogiej parafii w kraju.

Według cenników tamtej parafii za usługi należy zapłacić więcej niż kilkumiesięczna pensja dużej części Polaków.

W ofercie parafii znajdują się odprawienie chrztu, ślubu, pogrzebu, można także zamówić mszę za zmarłych lub wziąć zaświadczenie potrzebne podczas chrztu czy ślubu. Ile dokładnie będę kosztować każda usługa w tej parafii.

Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej, która znajduje się w Bolesławcu przy ulicy Ceramicznej, jest jednym z kościołów w kraju, gdzie za sakramenty Polacy zapłacą więcej niż w innych świątyniach.

1500 złotych za ślub, 500 złotych za chrzest, to wszystko można obserwować na portalu colaska.pl.

200 złotych zapłacimy za wzięcie ślubu oraz zamówienie wypominków, 300 złotych — za zamówienie mszy. Jednak to nie tak drogo, jak kosztuje pogrzeb. Za tą usługę należy wydać z kieszonki około 6000 zł.

Ciekawe jest to, że ogólnie nie powinniśmy płacić za te usługi ani grosza. Jednak czasy się zmieniły i teraz każdy kręci jak chcę. Ksiądz Kamiński zdecydował się skomentować ten temat.

Trzeba przypomnieć, że w warunkach polskich nie powinny mieć one (cenniki — przyp. red) miejsca, gdyż II Synod Plenarny, odbywający się w latach 1991-1999, zabronił wyznaczania wysokości ofiar przy okazji sprawowania sakramentów i sakramentaliów. Tak więc ewentualne cenniki są nieporozumieniem — powiedział ks. Kamiński Onetu.

Horoskop na 07 sierpnia 2020. Co nas czeka

Viki Gabor zasłynęła na festiwalu w Opolu. Jedna rzecz prywatna ujrzała światło dzienne

Dariusz Piontkowski nie ma wątpliwości. Co takiego zdradził minister edukacji