Ceny pewnej parafii w Polsce nie do zrozumienia. Kwoty robią wrażenie

Jedna parafia w Polsce bardzo wyróżnia się od innych. Co takiego tam się dzieje?

Ceny ustawione tą parafią za odprawienie sakramentów i wydanie świadczeń są kosmiczne. Wydaje się, że nie ma innej tak drogiej parafii w kraju.

Według cenników tamtej parafii za usługi należy zapłacić więcej niż kilkumiesięczna pensja dużej części Polaków.

W ofercie parafii znajdują się odprawienie chrztu, ślubu, pogrzebu, można także zamówić mszę za zmarłych lub wziąć zaświadczenie potrzebne podczas chrztu czy ślubu. Ile dokładnie będę kosztować każda usługa w tej parafii.

Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej, która znajduje się w Bolesławcu przy ulicy Ceramicznej, jest jednym z kościołów w kraju, gdzie za sakramenty Polacy zapłacą więcej niż w innych świątyniach.

Ceny pewnej parafii w Polsce nie do zrozumienia. Kwoty robią wrażenie

1500 złotych za ślub, 500 złotych za chrzest, to wszystko można obserwować na portalu colaska.pl.

200 złotych zapłacimy za wzięcie ślubu oraz zamówienie wypominków, 300 złotych — za zamówienie mszy. Jednak to nie tak drogo, jak kosztuje pogrzeb. Za tą usługę należy wydać z kieszonki około 6000 zł.

Ciekawe jest to, że ogólnie nie powinniśmy płacić za te usługi ani grosza. Jednak czasy się zmieniły i teraz każdy kręci jak chcę. Ksiądz Kamiński zdecydował się skomentować ten temat.

Trzeba przypomnieć, że w warunkach polskich nie powinny mieć one (cenniki — przyp. red) miejsca, gdyż II Synod Plenarny, odbywający się w latach 1991-1999, zabronił wyznaczania wysokości ofiar przy okazji sprawowania sakramentów i sakramentaliów. Tak więc ewentualne cenniki są nieporozumieniem — powiedział ks. Kamiński Onetu.

Horoskop na 07 sierpnia 2020. Co nas czeka

Viki Gabor zasłynęła na festiwalu w Opolu. Jedna rzecz prywatna ujrzała światło dzienne

Dariusz Piontkowski nie ma wątpliwości. Co takiego zdradził minister edukacji