Bill i Melinda Gates rozwiedli się po 27 latach małżeństwa. Podano powód ich separacji

65-letni Bill Gates i jego 56-letnia żona Melinda ogłosili rozwód.

Para wydała wspólne oświadczenie, w którym ogłosili, że zdecydowali się odejść po 27 latach małżeństwa.

„Po wielu przemyśleniach i pracy nad naszym związkiem podjęliśmy decyzję o zakończeniu naszego małżeństwa. W ciągu tych 27 lat wychowaliśmy niezwykłe dzieci i stworzyliśmy fundację, która działa na całym świecie, aby umożliwić ludziom prowadzenie zdrowego i produktywnego życia . Nadal dzielimy się naszymi poglądami w tej misji i będziemy nadal współpracować w fundacji, ale nie wierzymy już, że możemy razem wzrastać jako para w następnej fazie naszego życia ”– powiedzieli.

Bill i Melinda Gates poznali się w 1987 roku, kiedy Melinda dołączyła do firmy Microsoft.

Pobrali się w 1994 roku. W małżeństwie para wychowała troje dzieci: para ma 25-letnią córkę Jennifer, 21-letniego syna Rory i 18-letnią córkę Phoebe.

W 2000 roku para otworzyła Fundację Billa i Melindy Gatesów (została założona w 1994 roku i nosiła nazwę Fundacja Williama Gatesa), która pomaga krajom trzeciego świata w medycynie i edukacji.

NEW YORK, NY – MAY 14: Melinda Gates and Bill Gates speak on stage during The Robin Hood Foundation’s 2018 benefit at Jacob Javitz Center on May 14, 2018 in New York City. (Photo by Kevin Mazur/Getty Images for Robin Hood)

Majątek Billa Gatesa szacuje się na 124 miliardy dolarów. Założyciel Microsoftu był od dawna najbogatszym człowiekiem na Ziemi, dopóki Jeff Bezos nie przewyższył go w 2017 roku.

Gates jest obecnie jednym z pięciu najbogatszych ludzi na świecie.

Małżonkowie nie mieli umowy przedmałżeńskiej, więc podzielą swój majątek zgodnie z zawartą umową o separację.

Melinda Gates powiedziała, że ​​nie potrzebuje wsparcia finansowego od męża, a także powiedziała, że ​​jej małżeństwo z Billem zostało „nieodwołalnie zrujnowane”. Według People była inicjatorką rozwodu.

Dlaczego książę William nie może wybaczyć Meghan Markle za sposób, w jaki zachowywała się z Kate? Czego można się po nim spodziewać

Ojciec Tadeusz Rydzyk jest bardzo zmartwiony i prosi o modlitwę w swojej intencji. Co się dzieje

Czego według znaków ludowych nie można robić 29 kwietnia? Warto wiedzieć, aby uniknąć kłopotów