Aktorzy, którzy dla roli przechodzili na dziwne i surowe diety. Sława nie przychodzi łatwo

Praca aktora polega na całkowitym zanurzeniu się w różnych postaciach — także fizycznie.

W przypadku wielu ról aktorzy albo przybierają na wadze, albo przechodzą na rygorystyczne diety, aby zrzucić jak najwięcej kilogramów.

Niektórzy nawet mają problemy zdrowotne z powodu tak poważnych diet. Przyjrzyjmy się kilku takim rażącym przykładom.

1. Aktor Jacob Elordi jadł codziennie 500 gramów bekonu na potrzeby filmu Priscilla: Elvis and Me (2023). Wszystko po to, by przybrać na wadze.

2. Anne Hathaway przeszła na brutalną dietę 500 kalorii dziennie na potrzeby filmu „Les Miserables”. Według niej musiała wyglądać, jakby umierała. Zasadniczo dieta składała się z niewielkiej ilości owsianki.

Według aktorki dieta źle wpłynęła na jej zdrowie, a po jej zakończeniu musiała długo dochodzić do siebie.

3. Podczas kręcenia filmu „Prawo nocy” aktor Chris Messina przybrał na wadze, pijąc dużo piwa i jedząc dużo makaronu.

4. Na potrzeby filmu „It’s Always Sunny in Philadelphia” aktor Rob McElhenney przytył ponad 24 kg. Zaczął od „trzech piersi z kurczaka, dwóch talerzy ryżu i dwóch talerzy warzyw” podczas jednego posiłku.

Później zdał sobie sprawę, że może uzyskać taką samą ilość kalorii po zjedzeniu jednego Big Maca. Aktor mógł również od czasu do czasu zjeść trzy pączki i wypić wysokokaloryczny shake proteinowy.

5. Do roli w filmie Touched, Zoe Kravitz schudła 9 kg. Uprawiała jogging i jadła około puszki tłuczonych warzyw dziennie, a także jadła łyżkę gliny przed każdym posiłkiem.

6. Podczas kręcenia filmu „Jobs” Ashton Kutcher stosował dietę owocową Steve’a Jobsa. Aktor jadł tylko owoce, orzechy i nasiona. Miał problemy z trzustką i był dwukrotnie hospitalizowany z powodu zapalenia trzustki.

7. Podczas kręcenia filmu „Czarny łabędź” dieta Natalie Portman była bardzo rygorystyczna. Jadła tylko marchew i migdały, a według aktorki kilka razy wydawało jej się, że może umrzeć.

8. Przygotowując się do kręcenia Herkulesa, Dwayne Johnson jadł siedem posiłków dziennie — dla lepszej formy. Ćwiczył również dwa razy dziennie przez sześć miesięcy.

Aktor jadł dużo białek jaj, kurczaka, płatków owsianych, ryżu, ziemniaków w mundurkach, szparagów, białka kazeinowego. Wszystko to było dokładnie monitorowane i ważone.

9. Do roli w filmie Dreamgirls piosenkarka Beyoncé zrobiła „czystkę”: przez 14 dni jadła tylko mieszankę soku z cytryny, pieprzu cayenne i syropu klonowego.

10. Christian Bale stosował niezwykle rygorystyczną dietę do roli w filmie „The Machinist”. Jego codzienna dieta składała się z czarnej kawy, jednego jabłka i puszki tuńczyka.

Ponieważ aktor tracił dużo na wadze, producenci filmu musieli przerwać film ze względu na zagrożenie dla zdrowia i poddać go mniej rygorystycznej diecie.

11. W jednej ze scen filmu „Ocalony” Leo DiCaprio nalegał na zjedzenie prawdziwej wątroby bawoła. Chociaż zaoferowano mu sztuczny organ wykonany z galaretki, aktorowi wydawało się to nierealne.

12. Podczas kręcenia filmu „Gliniarze” Sylvester Stallone jadł dużo, zwłaszcza na śniadanie.

Jeden posiłek składał się z „pięciu naleśników z masłem orzechowym i bitą śmietaną, miski płatków owsianych, dwóch bajgli z masłem orzechowym, dziesięciu jajecznic, chipsów i sernika”. Aktor przyznał później, że przestrzeganie takiej diety na planie nie było dla niego trudne – trudniej było zrzucić wagę po zakończeniu zdjęć.

13. Chris Hemsworth musiał schudnąć do roli w filmie W samym sercu morza. Jego codzienna dieta składała się z gotowanego jajka, kilku krakersów i selera naciowego

14. Matthew McConaughey zrzucił kilogramy do roli w filmie „Dallas Buyers Club”. Jego dieta składała się z „dietetycznej coli, dwóch białek jajka rano, kawałka kurczaka, a następnie kolejnej dietetycznej coli”.

15. Do roli w filmie Lovely Bones Ryan Gosling przytył 27 kilogramów. Według niego czasami wypijał cały pojemnik roztopionych lodów. Został jednak usunięty z roli – okazało się, że przytył za dużo.

Prosta i skuteczna mieszanka, która pomoże utrzymać białe buty w idealnym stanie

Wpadka. Al Pacino został zobowiązany do płacenia alimentów na utrzymanie swojego nowo narodzonego syna

Przydatne życiowe triki dla domu. Jak pasta do zębów może pomóc odświeżyć tapetę