Adam Niedzielski zapowiedział zmiany, które polski rząd przygotował dla Polaków

Od 28 marca kończy się obowiązek noszenia masek w miejscach publicznych, z wyjątkiem placówek medycznych.

W czwartek Adam Niedzielski poinformował, że obowiązek noszenia masek w miejscach publicznych zakończy się w poniedziałek 28 marca.

Również od 28 marca zniesiona zostanie kwarantanna i izolacja w przypadku zachorowania jednego z domowników oraz kwarantanna dla osób, które przybyły do ​​Polski.

Minister Zdrowia zaznaczył, że obowiązek noszenia masek pozostaje w placówkach medycznych. Zaleca też noszenie masek w miejscach, gdzie panuje duży tłum.

Niedzielski zaznaczył, że pacjenci, którzy otrzymają potwierdzenie choroby w postaci pozytywnego testu PCR nadal będą hospitalizowani i będą musieli odizolować się w domu.

Te samoizolacje nie będą już kontrolowane z powodu sanepidu. W przypadku wybuchu epidemii koronawirusa lokalny wydział sanitarny nadal będzie mógł wprowadzić kwarantannę i izolację, aby poprawić sytuację.

Minister podkreślił, że podczas piątej fali liczba hospitalizacji nie przekroczyła 20%. Światowa społeczność spodziewa się znacznego spadku liczby nowych przypadków i hospitalizacji od kwietnia.

Szef resortu zdrowia zaznaczył, że od 1 kwietnia skierowania na PCR będą dostępne tylko od lekarza. Testowanie będzie bezpłatne. Jeśli test będzie pozytywny, lekarz wyda szpital.

Zmniejsza się liczba uchodźców z Ukrainy przekraczających granicę z Polską. Czemu

Dziadek na rynku wymienił nagrody za ziemniaki. Chłopiec, który kupił im natychmiast przywiózł je do jubilera

Dziadek na rynku wymienił nagrody za ziemniaki. Chłopiec, który kupił im natychmiast przywiózł je do jubilera