Papież Franciszek podjął ważną decyzję. Chodzi o Wielkanoc

Zbliża się Wielkanoc. Wszyscy zastanawiają się jak te święto będę wyglądać w tym roku. Dlatego papierz Franciszek już zdecydował czy będziemy obchodzić Wielkanoc w tym roku.

Ze względu na to że koronawirus sparaliżował cały świat rząd Polski również przyjął decyzję wobec kwarantanny. Teraz musimy pamiętać o tym że ta choroba zagraża życiu ludzi na całym świecie. Są dużo dyskusji wobec nadchodzącego święta Wielkanocnego.

Czy będziemy iść do kościoła? Papież Franciszek już wie. Do tego czasu Watykan milczał na temat nadchodzących świąt. Jednak już mamy oficjalny komunikat.

Watykan wydał dekret, gdzie znajdują się wszystkie zasady zmian liturgicznych. To kwestia bezpieczeństwa ludzi, i wszyscy muszą uważać na te przestrzenia. Taką informację podaje Wirtualna Polska, ze słów Katolickiej Agencji Prasowej.

Koncelebrowanie mszy w kościele w Wielki Czwartek jest możliwe. Kapłani mogą prowadzić mszę tylko beż udziału wiernych.

Już wiadomo że skutki tego mogą być oplakalne. Wiadomo, że trzeba będę ominąć niektóre momenty, jako obmywanie stóp również jak i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy.

Jak się stało wiadomo Prymas Polski abp Wojciech Polak oficjalnie powiadomił wszystkich o sprawowaniu sakramentu pokuty, pogrzebów.

Z doniesień mediów wynika, że nakazy podzielono na dotyczące: zakrystii, Mszy Świętej, sakrament pokuty, odwiedzin chorych, pogrzebów oraz sakramentu chrztu i małżeństwa.