4 pory roku i 4 skrajnie różne osobowości. Czy ten opis pasuje także do Ciebie?

Stosunek do astrologii, przepowiedni i innych objawień to bardzo indywidualna sprawa. Z powodu braku dowodów naukowych, możemy w nie wierzyć lub nie.

Z tego powodu wszelkie próby oceny osobowości na podstawie daty urodzenia traktujemy zazwyczaj z przymrużeniem oka. Tym razem nie ma wymówek. Te charakterystyki nie są efektem wizji wróżbitów, ale wiarygodnego badania.

Xenia Gonda, na co dzień wykładająca na Uniwersytecie w Budapeszcie, postanowiła sprawdzić, czy miesiąc urodzenia (a konkretnie – pora roku) wpływa na naszą osobowość.

W tym celu poprosiła ponad 360 swoich studentów o wypełnienie specjalnego kwestionariusza. Na podstawie odpowiedzi oceniła temperament każdego z nich, by następnie przyporządkować wyniki czterem porom roku.

W ten sposób dostrzegła różnice pomiędzy osobami, które urodziły się wiosną, latem, jesienią oraz zimą. Ile w tym prawdy? Sprawdź na własnym przykładzie!

WIOSNA

Osoby urodzone wiosną charakteryzują się bardzo przyjaznym usposobieniem. We wszystkim dostrzegasz pozytywy i bardzo rzadko się złościsz. Jeśli kogoś lubisz, jesteś w stanie zagłaskać go na śmierć.

Zanim jednak popadniesz w przesadny optymizm, musisz wiedzieć, że dla pozostałych może to być bardzo męczące. Wydajesz im się aż zbyt radosna, co może drażnić. Niektórzy mogą podejrzewać u Ciebie zaburzenia psychiczne.

LATO

Osoby urodzone latem wykazują o wiele większe wahania nastroju od tych urodzonych w innych porach roku. Charakteryzują się częstą zmianą humoru – od euforii do stanów niemal depresyjnych.

Z tego powodu możesz mieć opinię niezrównoważonej. Nigdy nie wiadomo w jakim akurat jesteś stanie. W skrajnie różny sposób reagujesz na te same bodźce. Trudno się z Tobą dogadać.

JESIEŃ

Osobom urodzonym jesienią daleko jest do optymizmu tych urodzonych wiosną, ale równocześnie są mniej narażone na wahania nastroju od ludzi, którzy przyszli na świat zimą.

Charakteryzuje ich zrównoważona psychika i nieuleganie skrajnym emocjom. Zamiast się obrażać, wolą wyjaśnić sytuację do końca. Można powiedzieć, że pora roku, w której przyszli na świat, ma na nich najmniejszy wpływ.

ZIMA

Wbrew pozorom, osoby urodzone zimą wcale nie są smutniejsze i bardziej depresyjne od ludzi urodzonych w cieplejszych miesiącach. Także miewają wahania nastroju, ale nie są tak nadwrażliwi, jak pozostali.

Wszystko wskazuje na to, że urodzeni zimą podchodzą do życia racjonalnie, a nie emocjonalnie. Nie panikują z byle powodu i nie zakładają najgorszego. Równocześnie nie są też przesadnymi optymistami.

Kiedy w związku pojawia się rutyna i nuda, rozstanie dosłownie wisi w powietrzu. Czy wobec tego można temu zapobiec i przywrócić iskrę i fascynację partnerem? Owszem, ale trzeba się trochę postarać. Zwłaszcza jeśli jest się w związku z którymś z poniższych znaków zodiaku – one nudzą się w związku najszybciej.

Lew

Nie jest żadną tajemnicą, że osoby spod znaku Lwa uwielbiają atencję i chcą zawsze być w centrum zainteresowania. Mało tego – oczekują nieustannych pochwał i komplementów pod swoim adresem, bo to mile łechce ich ego. Jeśli nie będą mogły liczyć na nieustanne uwielbienie ze strony partnera, bardzo szybko zaczną szukać go u kogoś innego.

Jak zapobiec rozstaniu? Znajdź dla partnera spod znaku Lwa takie zajęcie, w którym będzie mógł usatysfakcjonować swoją teatralną i żądną pochwał stronę i bądź jego osobą towarzyszącą podczas tych aktywności. Zabierz go np. do baru karaoke i zostań jego najwierniejszą cheerleaderką.

Skorpion

Jeśli w życiu Skorpiona brakuje rozrywek intelektualnych, od zacznie się nudzić i rozglądać za czymś nowym. Osoby spod tego znaku zodiaku uwielbiają metamorfozę i nieustannie potrzebują nowych doznań w sferze filozofii, estetyki czy pasji artystycznej. Dzięki temu wciąż się rozwijają.

Jak zapobiec rozstaniu? Jeśli nie wyobrażasz sobie, żeby Skorpiona mogło zabraknąć w twoim innym życiu, musisz po prostu dotrzymywać mu tempa, chociaż nie jest to proste zadania, bo osoby spod tego znaku zawsze są na najwyższych obrotach. Jeśli jednak będziesz wnosić do waszego związku nowe wyzwania intelektualne i emocjonalne, bez dwóch zdań uda ci się podtrzymać zainteresowanie Skorpiona.

Strzelec

Żaden inny znak zodiaku nie jest tak spontaniczny jak Strzelec. To urodzony wolny duch, zawsze żądnych nowych przygód i doznań. W dodatku nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu. Po czym poznać, że Strzelec jest znudzony? Po tym, że nagle bez ostrzeżenia zniknął z radaru i nie ma z nim kontaktu. Kiedy przygoda go wzywa, nie ogląda się na nikogo.

Jak zapobiec rozstaniu? Zaplanuj dla was ekscytującą wyprawę we dwoje i nie stój bezczynnie obok, kiedy on próbuje nowych rzeczy. On to doceni.

Wodnik

Wodniki maja opinię buntowników i ekscentryków. Mają opinię na każdy temat, a w ich głowach aż mnoży się od pomysłów na to, jak ulepszyć świat i społeczeństwo. Wodnika nie interesują puste gadki – on chce dyskutować na naprawdę poważne i inteligentne tematy. Partnerka, która mu tego nie zapewni, nie ma u niego szans.

Jak zapobiec rozstaniu? Jeśli chcesz na dobre stać się częścią świata Wodnika, musisz zacząć grać według jego reguł. To oznacza zaprzyjaźnienie się w publikacjami filozoficznymi albo dbanie o to, aby być zawsze na bieżąco w sprawach społeczno-politycznych. Wspólne dyskusje zbliżą was do siebie.

Bliźnięta

Bliźnięta to najbardziej towarzyski spośród znaków zodiaku. Ma mnóstwo znajomych z różnych kręgów i uwielbia przemieszczać się od jednej do następnej grupy. W ten sposób Bliźniak czerpie swoją życiową energię. Nie kryje się też z tym, że nieustannie rozważa różne opcje, próbując stwierdzić, która będzie dla niego najlepsza. Nic nie irytuje go tak, jak nuda, więc stara się być zawsze zajęty.

Jak zapobiec rozstaniu? Bliźniakowi zależy nie tylko na zainteresowaniu i uwielbieniu ze strony partnera, ale także ze strony innych ludzi. Doceni wszelkie towarzyskie zgromadzenia, podczas których będzie mógł wchodzić w interakcje z innymi – zwłaszcza, jeśli zorganizuje je dla niego partner.