Siedem zakazanych miejsc na świecie, których nigdy nie odwiedzimy

Na Ziemi jest bardzo mało miejsc, gdzie jeszcze nigdy nie stanęła ludzka stopa i gdzie turyści nie mają dostępu. Są miejsca, które na pewno nigdy nie będziesz mógł odwiedzić, chyba że masz specjalny status.

Nieważne, co powoduje zakaz: pragnienie ochronić przyrodę, chronić ludzi lub zachować tajemnicę — te ograniczone obszary można oglądać tylko z daleka. Właśnie dzięki temu stały się niezwykle atrakcyjne.

Wyspa Węży, Brazylia

Mała wyspa u wybrzeży Brazylii znana jest z siedlisk tysięcy różnych węży. Wśród nich są szczególnie jadowite, których ugryzienie powoduje martwicę tkanek i męczącą śmierć.

Turystom surowo zakazano odwiedzanie wyspy, specjaliści potrzebują specjalnego zezwolenia.

Jaskinia Lascaux, Francja

Ta jaskinia nazywa się Kaplicą Sykstyńską sztuki prehistorycznej. Ściany jaskini pokryte są niesamowitymi malowidłami, znanymi każdemu z podręczników historii.

Malowidła w kolorach czerwonym i żółtym zostały wykonane ok. 20 tysięcy lat temu. Wejście do jaskini jest surowo zabronione od lat 60.

XX wieku, ponieważ obecność człowieka szkodzi dawnym malowidłom. Dla turystów została udostępniona znajdująca się w jej pobliżu wierna kopia jaskini.

Strefa 51, USA

Jeśli lubisz oglądać filmy o kosmitach, przynajmniej raz słyszałeś o Strefie 51. Nie ma innego miejsca na Ziemi, które byłoby przyczyną tak wielu teorii spiskowych.

Baza wojskowa USA znajduje się na pustyni Nevada i jest pilnie strzeżona. Co tam jest ukryte — nikt nie wie. Każdemu, kto próbuje się tam dostać, grozi co najmniej więzienie.

Sentinel Północny, Indie

Niedawno wyspa była przedmiotem szczególnego zainteresowania mediów: młody misjonarz, który próbował się tam dostać, został zamordowany przez tubylców.

Miejscowi są jednym z najbardziej tajemniczych ludów na Ziemi. Znaleźli się w izolacji około 60 000 lat temu i odtąd praktycznie nie mieli kontaktu ze światem zewnętrznym.

Wyspa Poveglia, Włochy

Na tę małą wyspę w pobliżu Wenecji można dostać się tylko za specjalnym pozwoleniem rządu włoskiego. W XIV wieku znajdowała się w nim strefa kwarantanny dla chorych na zarazę, z których wielu zmarło i zostało tam pochowanych.

Pięć wieków później na wyspie otwarto szpital psychiatryczny. Nic dziwnego, że teraz jest wiele legend o tym miejscu.

Tajne Archiwa Watykanu

Część archiwów watykańskich nie jest udostępniana. Zawiera dokumenty związane z działalnością polityczną i finansową najbardziej tajemniczego państwa na świecie.

Tylko najbardziej wykwalifikowani naukowcy mogą pracować w tym archiwum, a ich pracy są następnie starannie cenzurowane.

Mauzoleum Qin Shi Huang, Chiny

Mauzoleum pierwszego cesarza Chin Qin Shi Huang to ogromne podziemne miasto z wieloma pokojami, strzeżone przez słynną armię terakotową.

Chociaż co roku przyjeżdżają tu miliony turystów, sam grób jest zamknięty dla zwiedzających. Na gości czekają dwa tysiące glinianych wojowników, ale kolejne sześć tysięcy ukrywa się w środku.

Bony od Biedronki o wartości 500 zł. Warto wiedzieć co złodzieje gotują teraz

Dlaczego fotele w samolotach są zazwyczaj niebieskie