1 czerwca zniesienie kolejnych zakazów w Polsce. Minister Jadwiga Emilewicz podała konkretną datę

Od pierwszego czerwca szykują się kolejne zmiany dotyczące zakazów. Jadwiga Emilewicz odniosła się do możliwości tych zmian i podała konkretną datę.

Wielu Polaków już dawno czeka na tego typu decyzją, jednak rząd nie spieszy się powiedzieć ostateczną datę.

Głos zabrała sama pani minister, żeby wyjaśnić co i jak będę z tymi zakazami. Już od 18 maja zaczęły działać salony kosmetyczne oraz fryzjerzy.

Restauracje również zostały otwarte już od poniedziałku. Teraz Polacy zastanawiają się, kiedy będą zniesione kolejne zakazy.

Jadwiga Emilewicz podjęła bardzo ważną decyzję spotkać się ze słuchaczami Radio Zet i dokładnie skomentować prawdopodobieństwo wprowadzonego w życie 3 etapu zniesienia zakazów. Pani minister myślę, że takim tempo mamy dobre szanse na wprowadzenia go już 1 czerwca.

Przypominamy, że chodzi o otwarciu klubów fitness. Zdaniem Emilewicz, ludzi aktywne fizycznie mają większą szansę nie zachorować. Minister podkreśla, że istnieje możliwość powrotu do punktu wyjścia. To będę w przypadku zrostu zachorowań na koronawirusa.

– Kiedy liczba zachorowań wzrośnie gwałtownie, jesteśmy gotowi do tego, żeby zaciągać hamulec ręczny. Odmrażamy gospodarkę, patrzymy na to, co dzieje się z ilością nowych zakażeń i jeżeli ich liczba wzrasta nadmiernie, to nie będziemy się wahać i wrócimy do stanu sprzed. Komunikujemy to w uczciwy sposób.

[…] W tym tygodniu będziemy kontynuować konsultacje z branżą fitness. Wiemy, że większą odporność na koronawirusa mają sprawni i zdrowi.

Otwarcie klubów fitness być może za 2 tygodnie – mówiła w rozmowie z Radiem Zet cytowana przez portal Money.pl minister Jadwiga Emilewicz.

Jak pozbyć się zapachu w lodówce

Jak zwierzęta domowe wpływają na sposób prowadzenia samochodu

Horoskop na 16 maja 2020. Co nas czeka