ZUS podaje ważną informację dla osób pewnej kategorii. Koniecznie złożenie wniosku

ZUS zamierza się wprowadzić pewne zmiany dotyczące emerytur dla osób urodzonych w 1953 roku, które wcześniej pobierały świadczenia emerytalne.

Dlatego, by dostać wyższą emeryturę — starczy złożyć wniosek do 11 stycznia do urzędu. ZUS przeliczy świadczenie, by każdy urodzony w 1953 roku miał okazję dostać należne finansowanie.

Osoby urodzone w 1953 roku i złożyły wniosek przed 2013 rokiem, koniecznie muszą to zrobić. W przypadku złożenia wniosku do 11 stycznia zakład zamierza się wyliczyć świadczenie na korzystniejszych zasadach.

Zmiany dotyczą osób, które urodziły się w 1953 roku i pobierały lub nadal pobierają emeryturę wcześniejszą przyznaną na podstawie wniosku złożonego przed 1 stycznia 2013 r. (niezależnie od tego, czy ZUS decyzję w sprawie emerytury wcześniejszej wydał przed tym terminem, czy po nim) lub mają prawo do renty rodzinnej po takich emerytach — podaję ZUS.

– Dotychczas podstawa obliczenia emerytury powszechnej była pomniejszana o już pobrane emerytury wcześniejsze.

Dla tych, których objęła zmiana przepisów, takiego pomniejszania teraz nie ma. To otwiera furtkę do wyższego świadczenia – podaje rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia. Dwanaście województ muszą uważać na drogach

Piotr Machalica nie był najlepszym ojcem dla własnych dzieci? Wszystko stało się jasne po jednym wywiadzie

104-letni kombatant po raz pierwszy w życiu świętował Walentynki i otrzymał 70 000 pocztówek wysłanych do niego z całego świata