Zaskakujące skarby w internetowej księgarni Tadeusza Rydzyka. „Teraz nie możemy zmarnować szansy”

Ostatnie wydawnictwo internetowej księgarni Fundacji Lux Veritatis przynosi na rynek niezwykłe spojrzenie na życie samego ojca Tadeusza Rydzyka.

To obszerny wywiad-rzeka, którego autorzy twierdzą, że to opowieść o tym, jak niewielki kamyczek potrafi wywołać lawinę.

Cena tej niezwykłej publikacji może być dla niektórych zaskakująca, ale historia, jaką przedstawia, zdaje się być warta każdej złotówki.

Ojciec Tadeusz Rydzyk jest postacią, która od lat odnosi sukcesy w prowadzeniu różnorodnych przedsięwzięć i biznesów.

Szczególnie od czasu przejęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość, jego sytuacja materialna uległa poprawie.

Redemptorysta może poszczycić się założeniem katolickiej uczelni, która teraz kształci również przyszłych medyków, budową muzeum Pamięć i Tożsamość, a także stworzeniem medialnego imperium, w skład którego wchodzą Radio Maryja i Telewizja Trwam.

Jednak prawdziwym sercem tego medialnego imperium jest fundacja Lux Veritatis, bez której inne dzieła ojca Rydzyka nie byłyby możliwe. Mimo spadku darowizn na rzecz organizacji w minionym roku ojciec Rydzyk nie traci wiary w lepsze czasy i liczy na hojność swoich zwolenników.

Najnowsza propozycja księgarni online tej fundacji to wyjątkowa książka, obiecująca „niezwykle szczery i odważny wywiad-rzeka z o. dr. Tadeuszem Rydzykiem”.

Opowieść ma dotyczyć początków katolickiej rozgłośni Trwam, a także nieznanych wcześniej epizodów z życia zakonnika — spotkań z papieżami, relacji z księżmi biskupami i politykami. Autorzy obiecują również poruszenie palących problemów współczesności oraz nadzieję, bo, jak twierdzą, „Pan Bóg żyje, działa i zwycięża”.

Rozmowę z ojcem Rydzykiem przeprowadzili redaktorzy „Naszego Dziennika”, Małgorzata Rutkowska i Dariusz Pogorzelski. Opisują swoje dzieło jako „opowieść o tym, jak mały kamyk pociągnął za sobą lawinę”.

W opisie pozycji czytamy, że rozgłośnia katolicka w Toruniu stała się nie tylko centrum ewangelizacji o zasięgu światowym, ale również źródłem umocnienia dla Kościoła oraz ratunkiem dla Polski. Cena książki to 42 złote, plus koszty wysyłki.

Oczywiście, ojciec Tadeusz Rydzyk nie mógł przejść obok tej okazji bez apelu do swoich wiernych czytelników i słuchaczy. W trakcie wywiadu wyraził swój żal z powodu trudnej sytuacji finansowej, jednocześnie strasząc możliwością upadku swojego radia.

„Wiemy, że teraz nie możemy zmarnować szansy. Chcielibyśmy robić jeszcze więcej, ale do tego potrzeba ludzi i środków. Czynimy tyle, o ile nas stać. Myślę, że u Pana Boga liczą się nasze pragnienia i wysiłki” – czytamy w apelu ojca Rydzyka.

Nowa książka staje się więc nie tylko źródłem ciekawostek z życia samego ojca Tadeusza Rydzyka, ale również pretekstem do refleksji nad rolą jego działań w Polskim społeczeństwie. Czytelnicy z pewnością znajdą w niej wiele inspiracji do zastanowienia się nad własnym miejscem w obliczu współczesnych wyzwań.

Koniec tradycji. Jak nowy zakaz zmieni Boże Narodzenie. To mogą być takie ostatnie święta

Jak za pomocą zwykłego lustra oczyścić swój dom z negatywnej energii

Wyciśnij jak najwięcej z gąbki melaminowej. Wiele gospodyń domowych używa jej nieprawidłowo