Wigilia w domu Beaty Szydło. „Mamy oryginalną potrawę wigilijną, którą rzadko się spotyka”

Wigilia Bożego Narodzenia zbiera przy stole całą rodzinę. W Polsce istnieje tyle tradycji i zwyczajów ile regionów.

Więc każdy obchodzi to święto w niezwykły dla innych sposób. Beata Szydło nie jest wyjątkiem i również ma własne tradycji obchodzenia tej uroczystości.

Są wigilijne przysmaki, a jedna z potraw jest nawet bardzo oryginalna.

Będąc świeże uliczną szefową rządu Beata Szydło w rozmowie z „Gościem Niedzielnym” zdradziła jak święto Bożego Narodzenia, jest obchodzone w jej rodzinie.

Wiadomo, że to święto jest bardziej rodzinne, a Polska kojarzy się z krajem z wielu tradycjami w przygotowaniu dań.

Szydło zdradziła tajemnicę właśnie dotyczącą przygotowania pewnej potrawy. Chodzi o karpia. W okolicach rodzinnych stron Szydło są karpie przyrządzane na różne sposoby. Beata Szydło potrafi przygotować różne dania z ryby.

Ryby, przede wszystkim karp w różnych postaciach. W regionie, w którym mieszkam, jest bardzo rozwinięta tradycyjna hodowla karpia. Jednak nie tylko karp króluje na stole rodziny Szydłów.

Jest też pewna sekretna potrawa, oryginalna i niespotykana w innych częściach Polski. Jaka? Możecie być zaskoczeni — tłumaczy obecna europosłanka.

Właśnie tak wygląda wigilia Bożego Narodzenia u Beaty Szydło. Do tego na stole kobiety zawsze znajduję się jedna sekretna potrawa.

Kompot, który zawsze jest na stole wigilijnym w każdym domu, w rodzinie Szydło wygląda zupełnie inaczej. Kompot z suszu idzie z dodatkiem gotowanej fasoli.

Mamy oryginalną potrawę wigilijną, którą rzadko się spotyka. To kompot z suszonych owoców z gotowaną fasolą, który je się jako zupę — mówiła europosłanka.

Pamiętam, że jako dziecko niespecjalnie za nią przepadałam,[…], ale dziadek zawsze przekonywał, że każdy musi zjeść jej chociaż łyżkę. Tradycja jest, że gotujemy ją na wigilię. Mówimy na to zupa z suszek — tłumaczyła w wywiadzie z 2015 roku.

W rodzinie Szydło wigilia tradycyjne zaczyna się modlitwą, dalej idzie łamanie się opłatkiem, Ana sam koniec kolacji cała rodzina wybiera się na pasterkę.

Jaki prezent szykuje Lech Wałęsa dla swojej żony? Nie każdy tak może

Pierwsze Boże Narodzenie Małgorzaty Ostrowskiej- Królikowskiej bez męża. Jej wpis na Instagramie porusza do łez

Menu bożonarodzeniowe w restauracji Magdy Gessler bardzo wysokie. Co na to gwiazda „Kulinarnych Rewolucji”