W Szkocji morze wyrzuciło na brzeg gigantyczny szkielet Nessie podczas orkanu Ciara

Szkielet tajemniczego stworzenia został wyrzucony na północno-wschodnie wybrzeże Szkocji podczas orkanu Ciara.

Według doniesień medialnych szczątki przypuszczalnie morskiego potwora znaleziono na plaży w okolicach Aberdeen 9 lutego po ulewnych deszczach z porywami wiatru dochodzącymi do 144 kilometrów na godzinę.

Zgodnie ze zdjęciem szkielet ma „kształt węża i charakterystyczne rogi zwierzęcia z przodu.

W mediach społecznościowych toczą się gorące dyskusje na temat wyglądu martwego stworzenia.

Niektórzy uważają, że jest to wieloryb lub orka, inni widzą w nim szczątki lisa morskiego, który spotykany jest latem w strefie przybrzeżnej Wielkiej Brytanii.

Fachowcy w dziedzinie biologii morskiej nie są jeszcze w stanie zidentyfikować szkieletu: twierdzą, że jedno zdjęcie nie wystarczy, ale sugerują, że jest to jeden z podgatunków wieloryba.

Prof. David Lusseau z Uniwersytetu w Aberdeen powiedział prasie, że szkielet może należeć do wieloryba, ale żeby stwierdzić to z całą pewnością, musiałby zobaczyć szkielet od przodu i dokładnie go zbadać.

Użytkownicy mediów społecznościowych przedstawili wersję, w której morze sprowadziło na brzeg mitycznego potwora Nessie z Loch Ness.

Faktem jest, że Loch Ness znajduje się mniej niż 200 kilometrów od wybrzeża.

Kobieta była bardzo wzruszona i rozpłakała się, gdy w prezencie walentynkowym otrzymała bukiet kwiatów od męża, którego już nie ma

Najlepsza adopcyjna matka na świecie. Młoda samica rysia z Irkucka wychowała małe niedźwiedzie, szczenięta, szopy i kocięta

Czy można zostawiać ładowarkę do telefonu komórkowego w gniazdku