W Polsce spadnie cena paliwa. Ile zapłacą kierowcy za litr

Premier Polski przewiduje niższe ceny paliw. Cena powinna spaść do 5 zł za litr.

„Obniżymy stawkę VAT na paliwo z 23% do 8%” – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Zdaniem szefa polskiego rządu, decyzja zawarta w Tarczy Antyinflacyjnej 2.0 obniży cenę o 0,70 zł za litr benzyny i oleju napędowego. Ostatecznie cena 1 litra paliwa powinna wynosić około 5 zł.

„W przyszłym tygodniu zaprezentujemy Tarczę Antyinflacyjną 2.0. Kolejnym ważnym rozwiązaniem tego programu będzie kolejna obniżka podatków – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

„Na początku grudnia 2021 r. litr paliwa kosztował ponad 6 zł. Początkowo cena spadła do około 5,70 zł. Teraz zmniejszymy go o kolejne 60-70 pieniędzy. To kolejny obszar naszej pracy, który ma na celu pomoc polskim rodzinom i polskim przedsiębiorcom w ich codziennym życiu. W końcu cena paliwa opiera się na cenach zdecydowanej większości towarów” – powiedział premier.

Zapytany, czy oznacza to, że Bruksela pozytywnie zareagowała na zapytania polskiego rządu, premier powiedział, że UE „nie wydała jeszcze ostatecznej opinii w tej sprawie”.

„Chcę to zrobić, bo bardziej interesuje mnie to, co myślą Polacy w Gorlicach czy Szczecinku, w Jelce, Ravichi czy Siedlcach, niż europejscy biurokraci w Brukseli czy Berlinie” – powiedział Moravetsky, dodając, że „naprawdę chce walczyć z inflacją”.

20 grudnia obniżono akcyzę na paliwo w ramach tzw. Tarczy Antyinflacyjnej. Od 1 stycznia nastąpiła również obniżka akcyzy na energię elektryczną oraz zwolnienie detalistów z paliw z podatku od handlu detalicznego.

PKP podnosi ceny biletów. Ile zapłacimy za przejazd

W Polsce wezwano policję z powodu zbyt dużego bałwana

Stado szpaków uformowało gigantyczną łyżkę. Fotograf zaskoczył Internet swoim zdjęciem