W Polsce ogłoszono uruchomienie programu „Czyste Powietrze Plus”

Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa zapowiedziała uruchomienie programu „Czyste Powietrze Plus”.

„Istniały już trzy główne grupy programu Czyste Powietrze. Dziś przedstawiamy program Czyste Powietrze Plus. Plusem jest możliwość prefinansowania. Od 15 lipca będzie można składać kompleksowy wniosek do programu „Czyste Powietrze”, poinformowała Moskwa.

Według ministra różnica polega na tym, że będzie można szybko otrzymać z góry do 50% całkowitego kosztu wszystkich prac.

Dodała, że ​​po zakończeniu prac w „procedurze przyspieszonej” wnioskodawca otrzyma drugą część kwoty przeznaczonej na realizację zadania w ramach programu.

Szef Ministerstwa Klimatu i Środowiska apelował do wszystkich o rozważenie i przygotowanie się do ubiegania się o program Czyste Powietrze Plus. Zapewniła, że ​​funduszy nie zabraknie.

Na program przeznaczono prawie 2 mld zł. Ale jeśli program cieszy się popularnością wśród obywateli, państwo jest gotowe do zwiększenia wydatków.

Celem programu „Czyste Powietrze” jest wymiana przestarzałych systemów grzewczych na bardziej przyjazne środowisku, aby ograniczyć zjawisko szkodliwych emisji do powietrza prowadzących do smogu.

Poza dopłatami na zakup nowego systemu grzewczego można też pozyskać pieniądze na termomodernizację domów prywatnych. Planowany budżet programu to ponad 100 mld zł.

W Polsce PKP Intercity wprowadza nową promocję. Przejazdy grupowe będą tańsze

Łukaszenka zagroził Zachodowi i powiedział, że bierze na cel „ośrodki decyzyjne”

Łukaszenka zagroził Zachodowi i powiedział, że bierze na cel „ośrodki decyzyjne”