Ukraina nie zgadza się z tą decyzją. Ministerstwo Kultury o odwołaniu Konkursu Piosenki Eurowizji na Ukrainie

Według szefa departamentu Aleksandra Tkaczenki Ukraina została postawiona przed faktem dokonanym, bez możliwości przedyskutowania innych opcji, które mogłyby odpowiadać wszystkim stronom.

Ministerstwo Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy zareagowało na oświadczenie Europejskiej Unii Językowej, że Ukraina nie będzie mogła gościć Eurowizji w przyszłym roku. Poinformował o tym w swoim kanale telegramowym minister kultury Aleksander Tkaczenko.

„Ukraina nie zgadza się z charakterem przyjęcia takiej decyzji – kiedy przedstawiono nam fakt bez omawiania możliwości innych opcji” – powiedział Tkaczenko.

Ministerstwo Kultury uważa, że ​​są wszelkie powody do prowadzenia dalszych negocjacji w celu znalezienia wspólnego rozwiązania satysfakcjonującego wszystkie strony.

Minister Kultury w poście zaznaczył, że Ukraińcy uczciwie wygrali Eurowizję 2022 i we wskazanym terminie spełnili niezbędne warunki dla procesu koordynacji przeprowadzenia konkursu na Ukrainie, a mianowicie „udzielili odpowiedzi i gwarancji dotyczących standardów bezpieczeństwa i możliwych miejscach konkursu”.

Wszystkie ważne wiadomości są najpierw publikowane w naszym kanale Telegram „Quick Focus”. Zapisz się i otrzymuj informacje o wydarzeniach jako pierwszy!

„Zorganizowanie Eurowizji 2023 na Ukrainie to potężny sygnał dla całego świata, że ​​teraz wspiera Ukrainę” – uważa Tkaczenko i zauważa, że ​​Ministerstwo Kultury będzie wymagać od Europejskiej Unii Językowej zmiany tej decyzji.

Przypomnijmy, że Ukraina otrzymała prawo do organizacji Konkursu Piosenki Eurowizji w 2023 roku po tym, jak ukraiński zespół Kalush Orchestra wygrał Konkurs Piosenki Eurowizji 2022.

Jak wygląda córka księżniczki Małgorzaty, która niespodziewanie pojawia się publicznie

Idealny przepis na ciasto marchewkowe. Takie pyszne, że aż palce lizać

To najcenniejsza rzecz. Britney Spears błyszczała na weselu w bieliźnie z brylantami