Słynny biznesmen spełnił marzenie 82-letniej kobiety. W końcu odniesie sukces

60-letnia Amerykanka marzyła o zostaniu astronautą.

82-letnia Wally Funk z Nowego Meksyku (USA) od wielu lat marzyła o zostaniu astronautką i miała wszystko, czego potrzebowała: doświadczenie, trening i doskonałe zdrowie.

Była pierwszą kobietą instruktorką latania w Stanach Zjednoczonych i pierwszą kobietą inspektorem bezpieczeństwa lotów i była jedną z 13 kobiet w zespole Mercury 13, które w latach 60. przeszły prywatne szkolenie astronautów.

Niestety w tamtym czasie polityka NASA nie pozwalała kobietom zostać pilotami testowymi lub astronautami: mogli być tylko mężczyznami.

„Powiedziano mi, że poradziłem sobie znacznie lepiej i szybciej niż którykolwiek z chłopaków. Ale kiedy powiedziałem, że chcę zostać astronautą, nie zostałem zatrudniony. Czterokrotnie kontaktowałem się z NASA, ale za każdym razem odmawiano mi”. – wspomina Wally Funk.

Kobieta już dawno porzuciła nadzieję, że kiedykolwiek będzie mogła udać się w kosmos. Ale na próżno. Marzenie Wally spełnił Jeff Bezos – założyciel i szef internetowej firmy Amazon.com, a także właściciel firmy lotniczej Blue Origin.

Kobieta będzie członkiem zespołu Bezosa na pokładzie New Shepard, suborbitalnego statku kosmicznego opracowanego przez Blue Origin.

„Już czas. Witamy w zespole, Wally. Cieszymy się, że polecisz z nami 20 lipca jako nasz gość honorowy” – napisał biznesmen w mediach społecznościowych.

Wally była zachwycona tą wiadomością. Będzie najstarszą osobą, która wyruszy w kosmos.

Trzy znaki zodiaku, które odniosą sukces finansowy w lipcu 2021 roku

Wimbledon. Kate Middleton doceniła mecz tenisowy i pomogła kucharzom w kuchni

Aquapark w Polsce oferuje miesiąc darmowych wizyt, ale pod jednym warunkiem