Prognoza pogody na najbliższe dni. Co obiecują synoptycy

Pierwszy długi weekend nowego roku zapowiada się chłodno i śnieżnie.

Prognozy pogody z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przygotowali prognozę pogody na cały tydzień, z której wynika, że ​​temperatura może spaść do -6 stopni Celsjusza.

Początek tego tygodnia będzie jeszcze pochmurny, z deszczem, ale ciepły.

Temperatura wzrośnie do 10 stopni w dzień i powyżej 0 w nocy.

Zwiększy się prędkość i porywy wiatrów południowo-zachodnich i zachodnich; będzie to szczególnie widoczne na północy kraju iw górach.

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w górach będą też występować opady w postaci deszczu ze śniegiem i deszczem ze śniegiem; w Tatrach spodziewana jest grubość pokrywy śnieżnej do 10 cm.

Od środy robi się zimno. Deszcz zastąpi mokry śnieg i śnieg. W nocy temperatura spadnie nawet do -6 stopni, a w dzień wzrośnie tylko do 3 stopni powyżej 0.

Ta pogoda utrzyma się w czwartek.

W Święto Trzech Króli 6 stycznia w ciągu dnia termometry będą wskazywać około 3 stopnie Celsjusza, a nocą temperatura spadnie do -2 stopni Celsjusza.

W przeważającej części kraju będzie pochmurno, możliwe są jedynie polany południowo-zachodnie.

Koniec tygodnia zapowiada się jaśniej. Ale nadal prognozy przewidują opady w postaci śniegu, śniegu i deszczu w niektórych miejscach. Temperatura w nocy od -6 stopni ciepła do 0, w dzień od -2 do +3. Wiatr jest słaby i umiarkowany, porywisty tylko na wybrzeżu, na południu.

Hanna Gucwińska jest w szpitalu. Co wiadomo o stanie zdrowia wdowy po legendarnym Antonim Gucwińskim

Życiowe historie. Marzyłam o mamie z rozwianymi włosami

Kobiety z tych trzech znaków zodiaku z łatwością podbijają mężczyzn