Prognoza IMGW na jutro, 3.11.2021. Co nas czeka

Jesień zadomowiła się i nadal zadziwia nas swoją kapryśną naturą.

Czasem ciepło, czasem chłodno, ale jesienią zawsze nieprzewidywalne.

Jutro pogoda będzie inna w różnych regionach, gdzieś będzie padał deszcz, a gdzieś będzie wietrznie.

Warto więc przygotować parasole i ciepłe ubrania.

Na północy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i miejscami opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na wschodzie początkowo duże i tam możliwy słaby deszcz. W Tatrach słabe opady śniegu. Na zachodzie początkowo możliwe mgły ograniczające widzialność do 200 metrów – czytamy na stronie Instytutu.

Nie jest jeszcze zima, więc nie należy się zbytnio martwić, ale będzie zimno i należy ubrać się cieplej, zwłaszcza na terenach górskich.

Temperatura maksymalna od 8°C na północnym wschodzie do 13°C miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na obszarach podgórskich w Karpatach w porywach do 55 km/h, z kierunków południowych. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 70 km/h, w Tatrach do 90 km/h – informuje IMGW.

Ciężkie chmury spodziewane są w północnej i wschodniej części Polski, wszystkie inne regiony będą z większymi przejaśnieniami. Większość opadów spodziewana jest na zachodzie kraju.

Na krańcach zachodnich lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 3°C, 5°C na północy, wschodzie i obszarach podgórskich do 9°C na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w południowej połowie kraju okresami porywisty, w Kotlinie Kłodzkiej oraz na obszarach podgórskich w Karpatach w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni i wschodni. Wysoko w Sudetach oraz Tatrach porywy wiatru do 100 km/h – informują synoptycy IMGW.

Co zrobić, gdy na przedniej szybie pojawi się odprysk, jak zapobiec jego rozprzestrzenianiu się

W Polsce ruszyły dziś rejestracje na trzecią dawkę szczepionki

Na co rodzice powinni zwrócić uwagę, aby nie stracić 300 plus