Co zrobić, gdy na przedniej szybie pojawi się odprysk, jak zapobiec jego rozprzestrzenianiu się

Jak naprawić uszkodzenia przedniej szyby.

Jeśli na powierzchni szyby pojawi się niewielka rysa, można ją wyszlifować i wypolerować. Ale jeśli uszkodzenie doprowadziło do powstania chipa, naprawa go nie będzie tak łatwa.

Aby samodzielnie naprawić chip, będziesz musiał skorzystać ze specjalnego sprzętu, ale każde niewłaściwe działanie w tym przypadku może tylko pogorszyć sytuację.

Najlepszym rozwiązaniem jest odwiezienie auta do serwisu, a wcześniej należy podjąć pewne środki ostrożności, aby chip nie zamienił się w ogromne pęknięcie. Opowiedzieli o nich eksperci samochodowi.

Dlaczego chip może zmienić się w pęknięcie? Po pierwsze ze względu na reakcję na różnicę temperatur wewnątrz i na zewnątrz samochodu.

Najczęściej sytuację pogarszają nie zjawiska naturalne, ale sami kierowcy, kiedy włączają klimatyzator, aby w zimnych porach przedmuchać przednią szybę chipem lub myć ogrzane słońcem szkło zimną wodą.

Złe warunki drogowe mogą również powodować wzrost odprysków. Im bardziej samochód się trzęsie, tym większy nacisk na przednią szybę, a co za tym idzie ryzyko pęknięcia.

Po wykryciu chipa należy go najpierw zapieczętować z obu stron. Jest mało prawdopodobne, że zaimprowizowane środki, takie jak taśma klejąca lub taśma samoprzylepna, na długo powstrzymają rozprzestrzenianie się odprysków, ale pomogą chronić je przed zabrudzeniem, zanim samochód znajdzie się w miejscu naprawy. Jeśli to możliwe, lepiej zrezygnować z eksploatacji pojazdu na dwa lub trzy dni. Pozwoli ci to jak najlepiej reanimować przednią szybę.

Jeśli nadal musisz jechać z uszczelnioną przednią szybą, ważne jest, aby robić to płynnie, powoli przejeżdżając przez leżących gliniarzy i doły. Również w tym okresie należy powstrzymać się od używania wycieraczek i wycierania szyby szmatami, ponieważ mogą one pozostać drobinkami kurzu i piasku, które mogą przyspieszyć rozprzestrzenianie się odprysków.

Specjalna folia chroniąca przed żwirem lub płynne szkło może pomóc zmniejszyć ryzyko odprysków na przedniej szybie. Kierowcy samochodów z przyciemnianymi szybami są mniej narażeni na odpryski na przedniej szybie.

Kierowca pokazał, jak zaparkować samochód, okazuje się, że przez całe życie robiliśmy to źle

Prawdziwe miłosierdzie. Dwóch Polaków zaprezentowało swoje samochody niepełnosprawnym Ukraińcom

Pies próbował zaatakować wycieraczki samochodu. Co z tego wyszło