Premier ogłosił nadchodzące zmiany. Mogą wejść w życie już w nadchodzącą sobotę

Premier Morawiecki wydał ważny komunikat. Polacy muszą się przygotować. Nadchodząca sobota szykuję dużo zmian.

Gościem programu „Gość Wydarzeń” premier mówił o nadchodzących zmianach.

Mamy taką liczę „czerwonych” powiatów, ok. 317, że będę rekomendował, żeby od soboty cała Polska była strefą czerwoną. Już dzisiaj jest to ok. 75-80%, więc takie rozróżnienie powoli robi się bezprzedmiotowe — przekazał premier.

Morawiecki zapewnia, że rząd ma kilka scenariuszy na walkę z epidemią.

Szykujemy się na poszczególne scenariusze w następujący sposób. Mamy pierwszą, drugą, trzecią i czwartą linię obrony. Pierwsza linia obrony to nasze obostrzenia, maseczki, testowanie i wyłapywanie przypadków osób chorych.
Druga to cały system szpitali, kwarantanny, izolacja, ale przede wszystkim ludzie, medycy.

Trzecia linia to dodatkowe łóżka. Tych jeszcze nie ma, ale za kilka dni pojawi się ich w systemie dodatkowe 13 tysięcy. Staramy się utrzymać praktyczność naszych zaleceń, a ta praktyczność jest wprost proporcjonalna do jasności, transparentności tego przekazu– mówił Mateusz Morawiecki.

Premier również zaznaczył, że epidemia zostanie z nami na długo, więc rząd przedstawi możliwość dla wszystkich nauczyć się żyć z COVID-19 tak jakby go nie było.

COVID-19 będzie z nami dłuższy czas. Musimy się uczyć żyć, pracować, kształcić razem z tym COVID-em – dodał Morawiecki.

Premier również zapowiedział, że w każdym szpitalu będą respiratory oraz placówki dla ozdrowieńców. Jednak na razie same placówki jak personel mówią same za siebie.

Mamy do czynienia dzisiaj z bardzo groźnym zjawiskiem — z drugą falą i trzeba powiedzieć to tutaj również, że być może grozi nam trzecia fala, ponieważ zależni jesteśmy od tego, czy wynalezione zostanie lekarstwo bądź szczepionka na COVID-19 – powiedział premier.

Katarzyna Łaniewska znajduje się w ciężkiej sytuacji. Co się dzieje w życiu aktorki

Premier Morawiecki potwierdza niezwykłe ważną wiadomość. Chodzi o ciężkiej sytuacji w kraju

Specjalny komunikat archidiecezji. Chodzi o Wszystkich Świętych