Pomysłowe matki zamiast części ogrodzenia wstawiły szybę z pleksi. Teraz ich dzieci mogą się bawić razem nawet w czasie kwarantany

Pewna matka z hrabstwa Yorkshire w Wielkiej Brytanii wymyśliła świetny sposób, aby jej dzieci mogły nadal się bawić z przyjacielem, który mieszka w sąsiedztwie. Część ogrodzenia zamieniła na szybę z pleksi.

Amy Vickers, 27 lat, wpadła na ten pomysł, gdy jej rodzina była w izolacji w domu w Wakefield (Yorkshire, Wielka Brytania) z powodu pandemii koronawirusa.

Szybko zdała sobie sprawę, że jej dzieci, 3-letni Ario i 2-letnia Arabella, nudziły się, nie mogąc bawić się ze swoim przyjacielem Leo (3 lata), który mieszka obok, tuż za płotem.

„Dla Ario i Arabelli niewidzenie nikogo z zewnątrz z powodu izolacji było trudne. Tak im na tym zależało, że starali się wspiąć na płot po stojącej przy nim klatce, by zobaczyć ogród sąsiadów. To było naprawdę niebezpieczne” – powiedziała kobieta.

Amy porozmawiała z matką Leo, Becky, i powiedziała o swoim pomyśle. Gdy tylko ta się zgodziła, zamówiła online szybę z pleksi. Wkrótce dwie matki zajęły się usuwaniem części ogrodzenia i zastępowaniem go przezroczystym panelem.

„Przynajmniej teraz dzieci mogą się widzieć i rozmawiać przez okno” – powiedziała pani Wickers.

Wygląda na to, że dzieciom bardzo spodobał się pomysł kobiety, ponieważ cały czas spędzają na ulicy przy szybie.

Zdjęcia kreatywnej matki pokazują, jak dwójka dzieci bawi się ze swoim przyjacielem Leo, który jest po drugiej stronie ściany.

Po zainstalowaniu przezroczystego panelu Amy Vickers powiedziała, że dzieci zaczęły używać markerów dla gry w kółko i krzyżyk.

„Dzieci spędzają cały dzień przy oknie, każdego dnia, gdy jesteśmy w domu, więc myślę, że im się podoba!” – powiedziała kobieta.

Bony od Biedronki o wartości 500 zł. Warto wiedzieć co złodzieje gotują teraz

Dlaczego fotele w samolotach są zazwyczaj niebieskie