Co o Łukaszu Szumowskim sądzą inne lekarzy? Cała prawda na temat osobowości ministra

Nowe fakty o ministru zdrowia, Łukaszu Szumowskim, ujrzały światło dzienne. Minister ma wykształcenie kardiologa, profesor nauk medycznych i pracownik naukowy Instytutu Kardiologii w Warszawie. Co o byłym lekarze mówią współpracowniki?

Marian Zembala i Bolesław Piecha mieli szczęście pracować razem z Szumowskim. Jak się okazało, mają o nim bardzo dobre zdanie. Marian Zembala wspomina Szumowskiego jako bardzo uczciwą osobę.

– Podejmował się zabiegów ratujących życie, których nie podejmowali się inni. Kiedy była bardzo trudna sytuacja polskiej elektrofizjologii, bo tych specjalistów nie było, szczególnie w Częstochowie, zwróciliśmy się do wielu polskich elektrofizjologów, żeby służyli pomocą.

Jedynym, który odpowiedział wtedy, był Łukasz Szumowski. Przez 9 lat przyjeżdżał w każdą sobotę razem z kolegami, pracował od świtu do nocy, konsultował za darmo i ratował wielu chorych – powiedział Zembala w wywiadzie dla TVN.

Bolesław Piecha, były wiceminister zdrowia, zapewnia, że te lekarzy, które pracowali z Szumowskim, są bardzo zadowoleni.

Jednak będąc nawet ministrem zdrowia nie zapomniał o zwracaniu ludzi uwagę na profilaktykę chorób serca i nowotwórow.

Do komentowania ministra jako lekarza udali się nawet go pacjenci na portalu „ABC Zdrowie”.

– Serdecznie polecam Pana Profesora wszystkim pacjentom poszukującym odpowiedzialnego i kompetentnego lekarza. Pan Profesor bez wątpienia właśnie taki jest. Według mnie to osoba, który łączy w sobie wiele cech dobrego lekarza i wiele cech dobrego człowieka.

Potrafi zatroszczyć się o dobro swoich pacjentów, potrafi się uśmiechnąć, wesprzeć na duchu, powiedzieć dobre słowo i przywrócić nadzieję w uratowanie zdrowia. To fachowiec, który ma na swoim koncie wielkie doświadczenie zawodowe, jest znany w swoim środowisku, polecam. – pisze jedna z użytkowniczek.

Bony od Biedronki o wartości 500 zł. Warto wiedzieć co złodzieje gotują teraz

Dlaczego fotele w samolotach są zazwyczaj niebieskie