Pies uratował życie swojego właściciela, otwierając drzwi ratownikom medycznym

3-letnia samica rottweilera na imię Megan otrzymała tytuł bohaterki po tym, jak udało jej się otworzyć drzwi ratownikom medycznym, podczas gdy jej właściciel leżał nieprzytomny na podłodze.

Właściciel psa, 32-letni Gary Gregory, który mieszka w Felixstowe w Suffolk, nagle źle się poczuł. Zdołał zadzwonić na pogotowie, zanim stracił przytomność i upadł.

Później okazało się, że dzień wcześniej Gary przeszedł endoskopię woreczka żółciowego w szpitalu, a kiedy wrócił do domu, źle się poczuł. Następnego ranka wystąpił krwotok wewnętrzny, z powodu którego stracił przytomność.

Kiedy karetka dotarła na miejsce, ratownicy nie mogli dostać się do domu, ponieważ drzwi były zamknięte. Jednak usłyszeli, że przy drzwiach wejściowych skacze duży pies, i początkowo myśleli, że jest agresywny.

W rzeczywistości, kiedy ratownicy medyczni zbliżyli się do drzwi wejściowych, samica rottweilera Megan usłyszała ich, podbiegła do drzwi i próbowała je otworzyć.

Wreszcie udało jej się nacisnąć klamkę, otworzyć drzwi i wpuścić ratowników do środka.

Lekarzom udało się zatrzymać krwawienie i teraz mężczyzna oczekuje na zabieg usunięcia kamieni z woreczka żółciowego.

„Uczynek Megan po raz kolejny pokazał, że psy potrafią czuć, kiedy coś złego dzieje się z ich właścicielami i chcą im pomóc. Jestem pewien, że dopóki Megan będzie z nami, nic złego nam się nie stanie” – mówi Gary.

Jak pies pomógł swemu właścicielowi, który złamał nogę

Bezpański pies i jednoroczne dziecko siedziały kilka dni w ruinach domu, czekając na ratowników

Pogoda w Polsce nie rozpieszcza. Czego musimy się spodziewać