Pięciu długowiecznych ze świata zwierząt. Można im pozazdrościć

Pomimo faktu, że większość zwierząt ma niższą długość życia niż ludzie, w naturze nadal można znaleźć te, które żyją bardzo długo.

A niektórzy z nich są w stanie przetrwać swoich właścicieli.

Nic dziwnego, że zwierzęta mogą mieć długie lata życia.

Nasz dzisiejszy artykuł będzie dotyczył właśnie takich szczęśliwców.

Papuga Ara

Przedstawiciele tego gatunku ptaków mogą pochwalić się długością życia na poziomie 60 lat. A wśród tego gatunku papug jest ich bardzo dużo. Udaje im się więc żyć całkiem sporo w porównaniu do innych zwierząt.

Jednak nawet wśród swoich krewnych papuga Charlie wyróżniała się, bo żyła nie pół wieku, ale 122 lata. Jego obecny właściciel kupił ptaka w 1965 roku do swojego sklepu zoologicznego, a następnie musiał zabrać go do domu z powodu obfitości fularów w mowie Charliego. Istnieje nawet legenda, że należał do Winstona Churchilla, ale oficjalne źródła zaprzeczyły tej informacji.

Olbrzymia gąbka morska

Kto by pomyślał, że gąbki mogą żyć tak długo, że będziesz po prostu zdumiony. Ogromne stworzenie o długości 3,7 metra i szerokości 2,1 metra znajduje się na głębokości dwóch kilometrów pod wodą w Oceanie Spokojnym. A według wstępnych szacunków wiek tej gąbki wynosi około tysiąca lat. Jeśli nie więcej, bo ten gatunek występuje w tych wodach od dwóch i pół tysiącleci, więc może być jeszcze starszy.

Lobster George

A ten długodystansowiec został prawie ugotowany w jednej kanadyjskiej kuchni. Ogromny homar żył spokojnie przez 140 lat, omijając kłopoty pierwszej i drugiej wojny światowej oraz zmiany klimatyczne, aż został złapany i sprzedany do restauracji. Jednak działacze na rzecz praw zwierząt interweniowali i uratowali George’a, pozostawiając go, by mógł spokojnie dożyć swoich dni. Jako długowieczny, że tak powiem.

Gacek krótkowłosy

Noktul został znaleziony na Syberii jeszcze w 1964 roku. Następnie naukowcy oznaczyli ją, a potem wypuścili na wolność. Wydawałoby się, że wiek nietoperzy nie jest długi, zaledwie jakieś dwadzieścia lat. Ale potem ta sama mysz została złapana na radarach w 2005 roku. I uderzające jest to, jak bardzo różni się od swoich krewnych o skromnych dwudziestu latach. Mimowolnie rodzi to pytanie: jak to się mogło stać.

Grenny — orka

Każde zwierzę może być wyjątkowe i zdolne do stania się długowiecznym. Orka Grenny urodziła się w 1911 roku, potem naukowcy widzieli ją w 1967 roku w pobliżu Waszyngtonu. Nie miała żadnych oznaczeń, ale blizna na płetwie pomogła ją zidentyfikować. Ostatni raz wykryto go w 2016 roku, co sugeruje, że dziś orka już nie żyje. W każdym razie ludzie nie widzieli go więcej.

Zęby, z których zwierzęta mogą stać się silnymi talizmanami dla ludzi

Jak dbać o zwierzęta, aby ich zapach nie był wyczuwalny w domu

Cudzych dzieci nie istnieje. Co zwierze potrafi zrobić dla kogoś