Otwarcie restauracji, imprezy masowe i szkolenia stacjonarne. Efekty łagodzenia kwarantanny w Polsce

Mając szereg skutecznych środków na wyjście z kryzysu koronawirusowego, Polska jest być może najlepszym przykładem dla innych krajów do prowadzenia polityki w zakresie gospodarki, ochrony zdrowia i krajowego podejmowania decyzji w trudnych i nieprzewidywalnych czasach.

Dziś republika stopniowo wraca do normalnego życia.

Wyjście z sytuacji poznawczej w Polsce nie było łatwe, stopniowe i trwa do dziś, ale jest już w końcowej fazie.

Abroad 24 przy wsparciu partnera TransferGo opowiada o doświadczeniach przezwyciężania pandemii w sąsiednim kraju.

Statystyki szczepień w Polsce

Zdrowy naród potrzebuje rozsądnych decyzji rządu. Dlatego Polska zdecydowała się na kilka etapów walki z COVID-19.

Szczepienie ludności przeciwko chorobie w kraju rozpoczęło się 28 grudnia 2020 roku, a do 13 czerwca 2021 roku zaszczepiono łącznie ponad 15 i pół miliona osób, z których prawie 10 milionów otrzymało drugą dawkę szczepionki lub już jej nie potrzebują.

Certyfikat. Łącznie w Polsce mieszka około 38 milionów ludzi. W ten sposób ponad 25% populacji jest obecnie w pełni chronionych przed koronawirusem, co jest bardzo dobrym wskaźnikiem w porównaniu z innymi krajami i wskazuje na poważny krok kraju w kierunku rozwoju zbiorowej odporności narodowej.

Przypomnijmy, że dodatkowo Polska zaczęła szczepić cudzoziemców, którzy przyjeżdżają do kraju w celu podjęcia pracy na granicy.

Etapy łagodzenia ograniczeń kwarantanny w Polsce

Powrót do normalnego życia w Polsce, czyli otwieranie pewnych typów instytucji i złagodzenie ograniczeń, można podzielić na kilka etapów. Pierwsze poważne kroki rządu w kierunku przezwyciężenia kryzysu związanego z koronawirusem rozpoczęły się 4 maja tego roku, kiedy młodsze dzieci powróciły do ​​edukacji w pełnym wymiarze godzin i stopniowo wznawiały działalność instytucji artystycznych.

Po raz ostatni polski rząd ogłosił kolejny pakiet złagodzenia ograniczeń dotyczących kwarantanny 6 czerwca. Według niego dzisiaj jest dozwolone:

  • organizacja spotkań i uroczystości dla maksymalnie 150 osób;
  • otwarcie targów, wystaw, konferencji, a także sal gier z limitem jednej osoby na 15 m2 sali;
  • przewóz do 75% maksymalnej liczby pasażerów w transporcie publicznym zgodnie z reżimem masek.
  • We wszystkich przypadkach obecne ograniczenia dotyczą osób, które nie zostały zaszczepione przeciwko koronawirusowi. Zaszczepieni mieszkańcy Polski mogą potwierdzić swój status świadectwem szczepień, które republika zaczęła wydawać 1 czerwca.

    Należy dodać, że szósty etap złagodzenia ograniczeń kwarantannowych ma ruszyć w Polsce 26 czerwca, ale nie wiadomo jeszcze dokładnie, jakie limity zostaną zniesione. W szczególności mówi się o możliwości przyjmowania gości przez hotele i restauracje na 75% ich pojemności oraz o wznowieniu klubów nocnych i dyskotek.

    Nawiasem mówiąc, trend dziennej zachorowalności na COVID-19 w Polsce spada, a dziennie odnotowuje się tylko około 400 nowych infekcji.