Ogólne zasady idealnego śniadania. Herbata czy kawa

Nigdy nie przegap śniadania, ponieważ jest to jedyny posiłek, kiedy możesz sobie pozwolić prawie na wszystko.

Ogólne zasady idealnego śniadania

Planując menu śniadaniowe, najważniejsze jest nie ulegać złudzeniu.

Ci, którzy wstają bardzo wcześnie i spieszą się do szkoły lub pracy, doskonale zdają sobie sprawę, że rano, gdy organizm dopiero zaczyna się budzić, nie trzeba wymagać od niego rzeczy niemożliwych.

Oznacza to, że zbyt obfite lub egzotyczne śniadanie nie jest odpowiednie z wielu powodów.

Z drugiej zaś strony, ciągle ta sama owsianka lub zwykła jajecznica znudzi ci się. Urozmaicaj swoje menu tak często, jak to tylko możliwe, wtedy będziesz jadł śniadanie regularnie i, co ważne, z przyjemnością.

Upewnij się, że zawsze masz w kuchni prostą, ale rozmaitą żywność, którą możesz wykorzystać do szybkiego śniadania.

Na przykład chleb, ser, jajka, mrożone warzywa i mleko. Pieczywo i ser mogą służyć do robienia grzanek i kanapek, a z reszty usmażymy doskonałe omlety.

Herbata czy kawa? Woda…

Zanim zdecydujesz, od czego rozpocząć poranek — od orzeźwiającej kawy czy aromatycznej herbaty — pamiętaj, że jedyny napój, który prawdziwie obudzi twój organizm, to zwykła woda.

A jeśli chodzi o herbatę i kawę, posłuchaj swego organizmu i wybierz to, co lubisz najbardziej. Kawa, oczywiście, pomoże błyskawicznie nabrać formy. Z drugiej strony, czarna, ziołowa lub zielona herbata jest również doskonałym sposobem na orzeźwienie.

Białka

Dietetycy twierdzą, że białko jest integralną częścią doskonałego śniadania. Pozwalają one zachować uczucie sytości na dłużej niż węglowodany. Najlepszym źródłem białka na śniadanie są zwykłe jajka.

Tłuszcze

Zrównoważone śniadanie musi zawierać ten element. Zwróć uwagę na nabiał. Polecamy również urozmaicić poranną dietę odżywczym koktajlem mlecznym.

Węglowodany

Najlepiej jeść śniadanie zawierające węglowodany złożone, urozmaicając posiłek ulubionymi suplementami.

Pyszna zapiekanka z kaszy gryczanej. Smacznie, aż palce lizać

Przepis na bujne i lekkie jak puch naleśniki

Prosta sałatka na każdy dzień z rzodkiewką, ogórkiem i jabłkiem