Od długiego czasu byłi w separacji. Czy wdowa po Kornelu Morawieckim pożegna swojego męża?

Wdowa po Kornelu Morawieckim niedługo pożegna swojego męża w trakcie uroczystego pogrzebu. Choć nie była jedyną kobietą w życiu ojca premiera, to pozostawali w bliskich stosunkach.

Wdowa po Kornelu Morawieckim od długiego czasu była z mężem w separacji. Choć wszyscy myśleli, że poseł na sejm wciąż żyje ze swoją żoną, cała prawda została obnażona całkiem niedawno.

Mimo rozłąki, oboje nie zdecydowali się na rozwód i pozostali w bliskich stosunkach.

Wdowa po Kornelu Morawieckim była 11 lat starsza od męża

Żona Kornela Morawieckiego, Jadwiga była o 11 lat starsza od swojego partnera. Z początku 18-latek ukrywał ten fakt przed rodzicami, ale później ci zaakceptowali nauczycielkę chemii.

Para poznała się podczas wyjazdu w góry i wystarczyły im zaledwie dwa miesiące, aby się pobrać.

Owocami ich związku są cztery córki oraz obecny premier RP – Mateusz Morawiecki. Co ciekawe, zanim urodził się ich ostatni syn, lekarz powiedział, że para nie powinna mieć więcej dzieci.

Było to efektem tragedii, która ich dotknęła – Jadwiga Morawiecka urodziła piąte dziecko, które niedługo po narodzinach zmarło z powodu wady serca.

Mimo to zdecydowali się jeszcze na syna – Mateusz był jedynym dzieckiem Morawieckich, które nie urodziło się w szpitalu, tylko w domu rodzinnym.

Kornel Morawiecki od dawna był w separacji ze swoją żoną

Trudny okres para przeszła w latach 80., kiedy Kornel Morawiecki ukrywał się przed władzami PRL. Co ciekawe, para żyła w separacji prawdopodobnie od lat 90.

W 1976 roku Kornel Morawiecki poznał znacznie młodszą od niego Annę, z którą drogi szybko się mu rozeszły. W latach 90. ponownie ją spotkał – para zamieszkała razem i ma syna, Jerzego, obecnie mającego 26 lat.

– Oczywiście kocham swoją żonę, ale z nią nie jestem od dłuższego czasu. Tak się potoczyło… Ale nie mamy rozwodu […] Anna jest ode mnie młodsza o 15 lat. To piękna, mądra kobieta. Bardzo ją kocham – mówił Kornel Morawiecki.

Źródło: Fakt