Niezwykły papuga. Jak ptakom udało się wykryć złodziejów

Większość ptaków umie tylko śpiewać. Niektórzy potrafią nauczyć się mówić. Jeśli papuga zostanie świadkiem przestępstwa, może cię wykryć.

1. Podejrzane gruchanie

Kobieta z Kuwejtu, gdzie cudzołóstwo jest zabronione przez prawo, przez pewien czas podejrzewała, że jej mąż ją zdradza z ich gospodynią domową.

Niektóre rzeczy na to wskazywały: na przykład, gdy wróciła wcześniej z pracy do domu, zauważyła, że jej mąż się denerwuje.

Kiedy papuga zaczęła wypowiadać niezwykłe słowa miłości, kobieta postanowiła podzielić się swoimi podejrzeniami z policją.

Jeśli mężczyzna nie mówił jej takich słów, to jak papuga mogła się tego nauczyć? Ponieważ jednak niemożliwe było udowodnienie, że papuga nie słyszała tych zwrotów w telewizji, zeznanie ptaka uznano za niewystarczający dowód.

2. To nie jest moje imię

Afrykańska szara papuga na imię Ziggy również pomogła wykryć zdradę. Pewnego dnia właściciel ptaka został zaskoczony, gdy jego Ziggy powiedziała: „Cześć, Harry!” w chwili, gdy zadzwoniła jego dziewczyna. Ten mężczyzna nie miał na imię Harry.

Po chwili usłyszał, jak papuga mówi: „Kocham cię, Harry”.

Mężczyzna porozmawiał ze swoją dziewczyną i ona przyznała się, że miała romans z Harrym. Był zmuszony rozstać się z dziewczyną.

3. Demoniczny śmiech

Nawet gdy jest wystarczająco innych dowodów, papuga może wskazać na niektóre szczegóły podczas śledztwa w sprawie popełnionego przestępstwa.

Kiedy w jednym z domów w Południowej Karolinie znaleziono starszą kobietę umierającą na odleżyny, jej córka została oskarżona o nieprawidłowe traktowanie i zaniedbanie (jej matka zmarła następnego dnia).

Tymczasem policja zauważyła, że papuga domowa wielokrotnie wołała o pomoc, a potem się śmiała.

Dochodzenie wykazało, że ptak naśladuje interakcję między matką i córką: matka prosi o pomoc, a córka śmieje się w odpowiedzi.

4. Powtarzanie ostatnich słów

Po znalezieniu mężczyzny, zastrzelonego we własnym domu w Michigan, jego papuga kontynuowała dialog, naprzemiennie mówiąc głosem kobiety i mężczyzny: „Wynoś się!”. „Gdzie ja pójdę?” „Nawet nie próbuj strzelać!”

Jego żona, która według policji próbowała popełnić samobójstwo, została oskarżona o morderstwo.

5. Wykryj przestępcę

Historie o papugach, które wykryły przestępcę, są znane od XIX wieku. Lider paryskiego ośrodka kryminalnego, Victor Chevalier, uciekł ze swoją ulubioną papugą z rezydencji, w której mieszkał z żoną Marie, zanim policja dokonała włamania do jego domu.

Gdy oficer został wezwany w inne miejsce w celu pozornie niezwiązanego przeszukania, usłyszał papugę krzyczącą: „Totoro! Riri! ” – To były czułe przezwiska Victora i Marie. Victor został schwytany i aresztowany.

Bony od Biedronki o wartości 500 zł. Warto wiedzieć co złodzieje gotują teraz

Dlaczego fotele w samolotach są zazwyczaj niebieskie