Nieprzyjemne wieści i dodatkowe koszty. UE wymaga, aby wszyscy kierowcy zastąpili prawa wieczystego

Rozczarowani mogą być wszyscy kierowcy, którzy otrzymawszy prawo jazdy na czas nieokreślony liczyli, że ich dokumenty posłużą im przez wiele lat bez konieczności ich wymiany.

Do tej pory obowiązek wystawienia nowego dokumentu rozciągał się tylko na osoby, które miały do ​​tego podstawy medyczne, w związku z czym ich uprawnienia były wydawane na pewien okres.

Okazuje się jednak, że każdy, kto ma nieograniczone prawo jazdy, będzie musiał je wymienić. To wina norm europejskich.

Fakt, że dokument będzie wymagał wymiany, nie jest niczym nowym i wynika z nowego pustego formularza wprowadzonego w 2013 roku, który obowiązuje we wszystkich krajach należących do Unii Europejskiej.

Teraz dokument nie może być wystawiony bezterminowo, a jego maksymalna ważność wynosi 15 lat. Dotyczy to wszystkich kierowców, nawet tych, którzy od lat korzystają z wieczystego prawa jazdy i od dawna takie zezwolenia otrzymują.

Dlatego kierowcy posiadający taki dokument muszą wymienić swoje prawo jazdy, na którym będzie data wskazująca ważność prawa jazdy, co będzie decydować o konieczności ubiegania się o nowy formularz.

Jedną z dobrych wiadomości dla kierowców jest fakt, że przy wymianie prawa jazdy nie będą musieli przechodzić regularnych badań lekarskich.

Kolejna dobra wiadomość – wszyscy kierowcy mają jeszcze wystarczająco dużo czasu, aby cieszyć się bezterminowymi dokumentami.

Proces ich wymiany rozpocznie się w 2028 roku i potrwa pięć lat. Wszyscy kierowcy będą musieli wymienić formularz do 2033 roku.

Mężczyzna w Polsce znalazł saszetkę pełną pieniędzy i przekazał je policji

Niedziele handlowe 2021. Czy 17 października sklepy będą otwarte

Kate Middleton i książę William mają swoją trzecią tajną rezydencję. Co o niej wiadomo