Morawiecki powiedział dużo w transmisji na żywo. Co czeka rodziny w czasie ferii zimowych

W transmisji na żywo emitowanej na Facebooku premier Polski odpowiedział na pytania internautów.

Decyzja dotycząca ferii zimowych jest „nieodwołana”. Rząd ma wielką prośbę, by młodzież pozostała w domach.

Podczas trwającej na Facebook sesji Q&A Morawiecki dał wiele odpowiedzi na pytania internautów.

Wiadomo, że zimowa przerwa od nauki przypada od 4 do 17 stycznia 2021 roku. Wszystko wskazuje na to, że najmłodsze uczniowie powrócą do szkoły tuż po przerwie zimowej.

Wielka ilość ludzi sprzeciwia się kumulacji ferii w jednym terminie. To może uniemożliwić jakiekolwiek wyjazdy, co z kolei źle wpłynie na branżę hotelarską oraz gastronomiczną.

Decyzja o feriach zimowych jest nieodwołalna. Spodziewamy się, że w czasie Świąt nastąpi większy ruch. Może to być czas, kiedy nastąpi przyrost zachorowań. (…) Chcemy, by dzieci spędziły ten czas możliwie bez przemieszczania się — mówił Morawiecki podczas transmisji na Facebooku.

Uczniowie oraz rodzice mają wielkie szanse spędzić tegoroczne ferie zimowe w domu. Morawiecki również wytłumaczył sytuację, że szczepionkami.

Szczepionki będą absolutnie dobrowolne, ale i bezpłatne (…) Tysiące specjalistów najwyższej klasy z najlepszych firm pracowało nad tą szczepionką. W niektórych krajach po 80-90 proc. ludzi chce się zaszczepić (…) Jest się czego bać, korzystajmy z tej szczepionki (…) Myślę, że to najlepszy sposób, by wybudować skuteczną zaporę przed być może trzecią czy czwartą falą epidemii — przekonywał premier.

Zdaniem premiera to prawdziwa możliwość pokonać koronawirusa.

Rok 2020 nie jest rokiem normalnym. Jeszcze poczekajmy, ograniczmy nasze kontakty społeczne, przestrzegajmy przepisów, zostańmy w gronie rodziny, tak by nie doszło do gwałtownego przyrostu zakażeń. To są zalecenia specjalistów. Proszę zwrócić uwagę, że są w Europie państwa, które wprowadziły nawet godzinę policyjną. Ograniczenie mobilności jest krytycznie ważne — odpowiedział Mateusz Morawiecki.

Jeden ksiądz wpadł na świetny pomysł. Obszedł zakaz kolędy

Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej o nadchodzących zmianach dla Polaków. Wielu będą zaskoczeni

Rząd Polski szykuje kolejne zmiany. Chodzi o noszeniu maseczek