Mój koperek wschodzi wciągu 3 dni. Sadzę według metody babci

Aby koperek wzniósł się, potrzeba co najmniej dwóch tygodni. A czasami zdarza się, że z jakiegoś niezrozumiałego powodu w ogóle nie wschodzi. Ale znamy dwie doskonałe metody, które nie tylko gwarantują kiełkowanie zieleni, ale także przyspieszają ten proces do trzech dni.

Wielu nie wie, że istnieją metody, które pozwolą wyhodować ulubiony koperek bez komplikacji. Co więcej, że własny koperek jest o wiele bardziej pachnący i smaczniejszy niż w sklep, a co najważniejsze – bez szkodliwej chemii.

Dzięki naszym metodom możesz uprawiać koperek nie tylko w ogrodzie, ale także na oknie, tylko będzie nieco mniejszy. Ale pachnący, bez szkodliwych dodatków i o bogatym smaku.

Na początek pozbądź się olejków eterycznych w nasionach. Zajmuje to trochę czasu i gwarantuje stuprocentowe zbiory. Nasiona mogą być zarówno kupione, jak i własne.

Metoda Nr 1. Za pomocą wódki

Trzeba namoczyć nasiona w wódce przez maksymalnie 15 minut. Pomoże pozbyć się olejków eterycznych. Po 15 minutach po prostu spłucz nasiona wodą, wysusz, aby stały się luźne i nie uległy zepsuciu. A potem możesz siać.

Metoda Nr 2. Za pomocą ciepłej i zimnej wody

Weź torebkę lub zwykłą gazę i włóż nasiona. Zawiąż w węzeł i zanurz najpierw we wrzącej wodzie, a następnie w zimnej wodzie. Trzymaj przez dwie sekundy w każdej wodzie. Powtórz procedurę 10-15 razy.

Pozostaw nasiona w gazie lub torebce na dwa dni. Nie powinne wyschnąć, więc jeśli zauważysz, że zaczynają wysychać, zwilż je. Następnie możesz wysiewać nasiona.

Jak wysiewać nasiona kopru

W miejsce, w którym wysiewamy nasiona, dodajemy próchnicę i popiół, przekopujemy, przebijamy i możemy natychmiast lub za kilka dni sadzić koper. Robimy grządki, podlewamy i wysiewamy nasiona na głębokość 10 mm. Dużo nasion nie siać, wtedy koperek będzie większy.