Minister Kultury Ukrainy przeprosił narody Polski i Litwy

Minister Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy Aleksander Tkachenko zwrócił się do narodów Polski i Litwy w związku z jego stanowiskiem w sprawie ocen ukraińskiego jury Eurowizji.

Chciałbym zwrócić się do naszych najbliższych przyjaciół w Europie i wyrazić swoje osobiste stanowisko w sprawie oceny, którą wystawił jury z Ukrainy do Polski i Litwy.

Ta ocena w żaden sposób nie odzwierciedla naszego prawdziwego stosunku do Was, naszych najbliższych przyjaciół w Europie, – powiedział minister.

Podkreślił, że tak, Brytyjczycy byli fajni i zajęli drugie miejsce. Ale postawić zero na Polakach i Litwinach to wstyd. Mieszkańcy Ukrainy dali Wam 12!

Zaznaczył, że wsparcie Polski i Litwy dla Ukrainy jest nieocenione. A wdzięczność i zaangażowanie dla waszych krajów są takie same.

I choć konkurencja nie jest polityczna, to nie jest polityka – to przyjaźń, to wspólne wartości, to wszechstronne wsparcie we wszystkich obszarach. I mam nadzieję, że na wiele lat.

Drodzy narody polskie i litewskie, jesteśmy Wam nieskończenie wdzięczni, nasze zwycięstwo jest wspólne. Zarówno na Eurowizji, jak i nad wrogiem – podsumował Tkachenko.

Horoskop dla kobiet na tydzień 16-22 maja. Co pomoże przyciągnąć szczęście do różnych znaków zodiaku

Britney Spears ma kłopoty. Chodzi o jej nienarodzone dziecko

Córka Siergieja Ławrowa. Co wiadomo o jedynej spadkobierczyni Ministra Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej