Córka Siergieja Ławrowa. Co wiadomo o jedynej spadkobierczyni Ministra Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej

Dziś mówimy o córce Siergieja Ławrowa — Ministra Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej.

Sam minister był od 2022 roku objęty wieloma osobistymi sankcjami międzynarodowymi z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Ławrow jest żonaty, jego żona Maria Ławrowa jest z wykształcenia filologiem, nauczycielką języka i literatury rosyjskiej, pracowała w bibliotece Stałej Misji Federacji Rosyjskiej przy ONZ. Mają jedyną córkę, Katarzynę Vinokurovą.

Córka Ławrowa — Katarzyna Vinokurova

Urodziła się w 1982 roku w Nowym Jorku, co oznacza, że ​​ma obywatelstwo amerykańskie. Uczęszczała do Manhattan High School i ukończyła Columbia University, gdzie studiowała nauki polityczne. Tytuł magistra ekonomii uzyskał w Londynie.

Otrzymawszy dobre wykształcenie amerykańskie i europejskie, dziewczyna wróciła do Moskwy. Poinformowano, że jest dyrektorem rosyjskiego oddziału brytyjskiego domu aukcyjnego Christie’s, który sprzedaje antyki i dzieła sztuki.

Tam wyrosła na stanowisko dyrektora, ale potem w 2015 roku miała okazję założyć własny biznes — projekt Smart Art. Firma zajmuje się promocją i rozwojem przedmiotów artystycznych oraz jest pośrednikiem pomiędzy kolekcjonerami i artystami.

Mąż Katarzyny — Aleksander Vinokurov

Katarzyna jest żoną Aleksandra Vinokurova. Para poznała się, gdy dziewczyna odbywała staż podyplomowy w Londynie w 2008 roku.

Para pobrała się w 2010 roku. W tym samym roku urodził się ich syn Leonid. A w 2013 roku urodziła się córka. Mówią, że Katarzyna zawsze marzyła o rodzinie z więcej niż jednym dzieckiem, ponieważ sama dorastała jako jedyne dziecko swoich rodziców.

Również w jednym z wywiadów powiedziała reporterom, że nigdy nie widziała siebie poślubioną obcokrajowcowi, ponieważ bardziej lubi mentalność rosyjską niż mentalność świata zachodniego.

Alexander Vinokurov jest rosyjskim managerem, top managerem wielu spółek inwestycyjnych, partnerem zarządzającym i prezesem firmy inwestycyjnej Marathon Group, głównym udziałowcem dużego rosyjskiego dystrybutora farmaceutycznego SIA Group oraz sieci aptek Mega Pharm. Błyskawiczną karierę zawdzięcza koneksjom ojca Siemiona Vinokurova, który przez długi czas pracował w branży farmaceutycznej w Moskwie, oraz wsparciu swojego teścia Siergieja Ławrowa. Posiada obywatelstwo rosyjskie i izraelskie.

To prawda, że ​​małżonkowie nadal mieszkają w Rosji. Przynajmniej tak było przed nałożeniem sankcji. Ale biorąc pod uwagę, że dzieci Katarzyny po mężu mają obywatelstwo izraelskie, a ona sama ma obywatelstwo amerykańskie i być może izraelskie, mogą wyjechać w każdej chwili.

Jerzy Trela dszedł. Legenda polskiego kina miała 80 lat

Ceny paliw w Polsce będą nadal rosły. Ile Polacy zapłacą za tę usługę

Zwycięzcy Eurowizji 2022 Kalush Orchestra zagrają koncert w Polsce. Gdzie można ich usłyszeć