Małżonek Elżbiety II, książę Filip, prawdopodobnie pozostanie w szpitalu przez kolejny tydzień

Mąż królowej Elżbiety II, 99-letni książę Filip, książę Edynburga, mógłby spędzić kolejny tydzień pod nadzorem lekarzy w King Edward VII London Hospital, poinformowało BBC źródło z Pałacu Buckingham.

Decyzja została podjęta po konsultacji z lekarzem prowadzącym księcia, który woli zachować nadmierną ostrożność – podało źródło.

Przyczyna hospitalizacji nie została ujawniona, ale Pałac Buckingham informował wcześniej, że książę Filip był w dobrym humorze.

Podkreśla się, że pogorszenie samopoczucia członka rodziny królewskiej nie jest związane z koronawirusem.

Wcześniej źródło w Pałacu Buckingham poinformowało BBC, że książę, który w czerwcu kończy 100 lat, przybył bez pomocy do szpitala w dzielnicy Marylebone w centrum Londynu.

W styczniu królowa i książę Filip zostali zaszczepieni przeciwko koronawirusowi. Szczepienia zostały wykonane przez osobistego lekarza Jej Królewskiej Mości w zamku Windsor.

Elżbieta II i jej mąż zostali zaszczepieni zgodnie z ogólnymi zasadami, ponieważ osoby powyżej 90 roku życia należą do grupy priorytetowej.

Para królewska przechodzi kwarantannę w zamku Windsor, gdzie obchodziła Boże Narodzenie. Było to pogwałcenie tradycji, ponieważ cała rodzina królewska tradycyjnie gromadzi się w posiadłości Sandringham w Norfolk.

W grudniu 2019 roku książę został przyjęty do tego samego szpitala, również jako środek zapobiegawczy w leczeniu „przewlekłej choroby”. Następnie został zwolniony w przeddzień Bożego Narodzenia.

W 2011 roku książę Edynburga był hospitalizowany z powodu niewydolności wieńcowej, w 2012 z infekcją pęcherza, aw 2013 roku przeszedł diagnostyczną laparoskopię jamy brzusznej.

94-letnia królowa nadal przebywa na zamku Windsor, kontynuując swoje obowiązki: w czwartek została pasowana na jednego z królewskich doradców.

Wiceadmirał Sir Thomas Johnstone-Burt został mianowany Komendantem Rycerzem Królewskiego Zakonu Wiktoriańskiego podczas ceremonii, która odbyła się w sposób społeczny.

Ostatnim oficjalnym wydarzeniem księcia Filipa była ceremonia przekazania księżnej Kornwalii obowiązków honorowego pułkownika Królewskich Strzelców.

W listopadzie ubiegłego roku królowa i książę Edynburga świętowali 73. rocznicę ślubu, zamieszczając zdjęcie, na którym czytają kartkę z życzeniami zrobioną przez ich prawnuki: księcia Jerzego, księżniczkę Charlotte i księcia Ludwika.

W rezydencji Elżbiety II turyści muszą przestrzegać norm postępowania

Kto rozchodzi buty królowej i inne sekrety garderoby Elżbiety II

Królowa Elżbieta II i książę Filip na nowym oficjalnym zdjęciu, zrobionym z okazji 99 urodzin księcia Edynburga