Mała dziewczynka, która śpiewała w schronie przeciwbombowym, wystąpiła na dużej scenie w Polsce śpiewając hymn Ukrainy

Niedawno w Polsce odbył się koncert charytatywny na rzecz Ukrainy.

3 marca na Facebooku pojawiło się wideo, w którym Amelia śpiewa w schronie przeciwbombowym, a 9 marca okazało się, że Amelia wraz z babcią i rodzeństwem wyjechała do Polski.

Jej rodzice nie wyjechali z kraju – zostali w Kijowie. Użytkowniczka Marta Smekhova opublikowała klip wideo z następującymi słowami: „Wszyscy uważnie słuchali, jak śpiewa ta słodka, promienna, dobra dziewczyna. Nie tylko kobiety, ale i mężczyźni nie mogli powstrzymać łez”.

Dziewczyna zaśpiewała piosenkę „Pozwól i zapomnij” z kreskówki Disneya „Kraina lodu”.

Ten wzruszający film szybko stał się gorącym tematem i został udostępniony w mediach społecznościowych oraz w mediach na całym świecie.

New York Post i CNN pisały o tym artykuły, a występ Amelii zrobił wrażenie na amerykańskiej aktorce Idinie Menzel, która użyczyła głosu głównej bohaterce Elsie w kreskówce Kraina Lodu.

Na swojej stronie na Twitterze napisała: „Widzimy cię, naprawdę cię widzimy”. Wideo zostało również ocenione przez kompozytorkę Kristen Anderson-Lopez.

Pewnego dnia Amelia zaśpiewała na żywo przed milionową publicznością na koncercie „Razem z Ukrainą”, aby pomóc Ukrainie w Łodzi w Polsce. Na początku koncertu Amelia wykonała a cappella hymn narodowy Ukrainy. Oprócz polskich artystów wystąpili także Tina Karol i Jerry Heil.

Biden przyjechał z wizytą do Polski. Prezydent USA odwiedzi ukraińskich uchodźców

Adam Niedzielski zapowiedział zmiany, które polski rząd przygotował dla Polaków

Zmniejsza się liczba uchodźców z Ukrainy przekraczających granicę z Polską. Czemu