Książę William i Książę Harry postanowili podzielić fundusz Pamięci Księżnej Diany

Przez wiele lat 35-letni książę Harry i 38-letni książę William byli razem zaangażowani w projekty charytatywne, dopóki Megxit nie interweniował w ich oficjalne obowiązki.

Co prawda, pierwsze kroki w kierunku odrębnego zarządzania sprawami synowie księcia Karola i księżnej Diany podjęli już wcześniej.

Teraz wydaje się, że Williama i Harry’ego nie może nawet zjednoczyć spuścizna ich matki: książęta podzielą między sobą dochody z jej funduszu.

Książę Harry nadal planuje swoje życie poza rodziną królewską, szukając nowych źródeł finansowania swojej przyszłej działalności.

Wraz z 38-letnią Meghan Markle założył własną organizację charytatywną Archewell, dlatego interesuje go, żeby część dochodów Funduszu Pamięci Księżnej Diany była przeznaczona na projekty Archewell.

Fundusz Księżnej Walii powstał po jej śmierci w 1997 roku i został przeniesiony do Royal Foundation.

Fundusz Księżnej Diany przez wiele lat nie był wykorzystywany do pozyskiwania środków, ale nadal przynosił dochody: w zeszłym roku Fundacja Królewska uzyskała z niego około 27 000 dolarów.

Przed rozłamem w rodzinie królewskiej książę Harry i Meghan Markle byli zaangażowani w działalność charytatywną wraz z księciem Williamem i Kate Middleton.

Ponieważ teraz ich projekty nie są powiązane, książę Harry poprosił, według dziennikarzy, o swój udział w rocznych dochodach Fundacji Pamięci Księżnej Diany, aby przeznaczyć pieniądze na rozwój projektów, poświęconych walce z AIDS, w które jest zaangażowany.

Osiem zasad rodziny królewskiej, których nie przestrzegała księżna Diana

Osiem zasad rodziny królewskiej, których nie przestrzegała księżna Diana

Artystka przedstawiła księżną Dianę z jej dwiema synowymi