Książę William eksmitował księcia Harry’ego i Meghan Markle z Pałacu Kensington po skargach personelu

Konflikt między 39-letnim księciem Williamem a 36-letnim księciem Harrym od dawna zajmuje jedno z centralnych miejsc w brytyjskich mediach i jeszcze się nie wyczerpał. Niedawno pojawiły się jego nowe szczegóły.

Według historyka Roberta Laceya, relacje braci popsuły się po tym, jak urzędnicy Pałacu Kensington oskarżyli Meghan Markle o niegrzeczne zachowanie i zastraszanie.

Lacey pisze o tym w swojej książce Battle of Brothers: The Inside Story of a Family in Tumult, której fragment został opublikowany w The Times.

Autor twierdzi, że kiedy William usłyszał skargi królewskiego personelu na jego synową, pokłócił się z Harrym.

Robert Lacey pisze, że Harry zaciekle bronił swojej żony i celowo wyłączył telefon, aby William nie mógł się z nim skontaktować. Jednak książę Cambridge nie wycofał się i przyszedł osobiście porozmawiać ze swoim bratem.

Był przerażony, gdy powiedziano mu o rzekomym zachowaniu Meghan i chciał usłyszeć, co Harry ma do powiedzenia. Jak twierdzi autor, starcie między braćmi było zaciekłe i gwałtowne.

Potem William, jak powiedział, zdecydował, że rodziny muszą się rozejść, i zażądał, aby jego brat i żona opuścili Pałac Kensington.

Lacey zauważył również, że Kate od początku była ostrożna w stosunku do Meghan. A William, według niego, rzekomo wyznał przyjacielowi, że Megan miała pewien plan.

Oskarżenia, które usłyszał przeciwko niej, tylko potwierdziły jego podejrzenia. Uważał, że podkopuje cenione zasady monarchii, pisze Lacey.

Według niego William martwił się również, że Meghan ukradła mu jego ukochanego brata, a Harry z kolei był wściekły, że William wierzył w personel pałacu, a nie w niego.

Kiedy w marcu brytyjska gazeta The Times po raz pierwszy opublikowała zarzuty znęcania się Meghan wobec pracowników, jej przedstawiciele zaprzeczyli tym zarzutom, a Pałac Buckingham obiecał przeprowadzić niezależne śledztwo w tej sprawie.

Asystenci księżnej, którzy donosili o jej znęcaniu się, powiedzieli, że doprowadzała ich do łez i poddała zastraszaniu.

Książę William eksmitował księcia Harry’ego i Meghan Markle z Pałacu Kensington po skargach personelu

Czego według znaków ludowych nie można robić 22 czerwca? Warto wiedzieć, aby uniknąć kłopotów

Na wsi w Polsce znaleziono kryjówkę z niezwykłymi pieniędzmi