Książę Harry i Meghan Markle przyznali się, że nie mieli tajnego ślubu

Jednym z najczęściej omawianych momentów wywiadu książąt Sussex z Oprah Winfrey było oświadczenie księżnej, że ona i książę Harry byli potajemnie małżeństwem na trzy dni przed oficjalną ceremonią.

Jednak rzeczywistość tego tajnego ślubu została zakwestionowana, ponieważ wielu nie wierzyło, że była to legalna ceremonia.

W Wielkiej Brytanii co najmniej dwóch świadków musi być obecnych na uroczystości, aby być legalnym małżeństwem.

Meghan i Harry w końcu wyjaśnili swoje stwierdzenie.

Rzecznik pary powiedział, że złożyli śluby na kilka dni przed oficjalnym ślubem 19 maja. Jednak ta wymiana ślubów nie jest małżeństwem.

Przypomnij sobie, że w wywiadzie Megan powiedziała, że ​​ona i Harry wymienili przysięgi na podwórku ich domu w obecności arcybiskupa Canterbury.

Stephen Borton, który zajmował się dokumentami małżeństwa dla pary, powiedział, że Megan źle to zrobiła.

Przepraszam, ale Megan jest wyraźnie zdezorientowana i źle poinformowana. Nie pobrali się trzy dni wcześniej w obecności arcybiskupa Canterbury.

Specjalna licencja, którą pomogłem w przygotowaniu, pozwoliła im wziąć ślub w kaplicy św.Jerzego w Windsorze, a to, co wydarzyło się tam 19 maja 2018 roku i zostało obejrzane przez miliony na całym świecie, było oficjalnym ślubem uznanym przez Kościół anglikański i przez prawo, – powiedział.

Dokument o małżeństwie księcia Harry’ego i Meghan Markle był do dyspozycji brytyjskiej gazety The Sun. Potwierdza, że ​​para rzeczywiście wzięła ślub 19 maja 2018 roku w zamku Windsor.

W certyfikacie Harry jest wymieniony jako „singiel”, a jego zawód – jako „Książę Wielkiej Brytanii”, Megan – jako „rozwiedziona” i „aktorka”. Jej ojciec Thomas Markle jest zarejestrowany jako „projektant oświetlenia”, a książę Karol jako „Książę Wielkiej Brytanii”.

Biskup Ignacy Dec postanowił skomentować obecną sytuację w kraju

Księżniczka Eugenia na cześć swoich urodzin pokazała pierwsze zdjęcia swojego syna Augusta

Książę Harry rozmawiał ze swoim ojcem i bratem po raz pierwszy od czasu wywiadu z Oprah Winfrey