Komary boją się pewnych zapachów. Warto wiedzieć o tanich metodach ochrony przed nimi

Głównym zadaniem jest zapobieganie ugryzieniom komarów.

Jakie zapachy nie tolerują komary:

Wlej 100 gram waleriany lub kamfory do lampy aromatycznej, a duża przestrzeń wokół ciebie, taka jak altana, będzie wolna od owadów.

Jeśli pójdziesz na spacer i zapomniałeś o sprayu na komary, będziesz potrzebować młodych liści jarzębiny i wiśni, które trzeba zmielić w dłoniach, a następnie przetrzeć powstałą masę niezabezpieczonych obszarów skóry.

Odstraszają również komary, zarówno z pokoju, jak i ze skóry, olejki eteryczne z eukaliptusa, goździki, wanilii, anyżu, lawendy i czystej bazylii.

Roztwór do ciała: 5-10 kropli na 200 gramów wody. Sposób użycia w pomieszczeniu: wlej olej do lampy aromatycznej lub kilka kropel do ognia. Pomoże również zwykły kawałek papieru nasączony olejkiem eterycznym.

Kolejnym świetnym lekarstwem są liście pomidora i czarnego bzu. Liście pomidora mogą nawet nacierać skórę, co oczywiście nie ma miejsca w przypadku czarnego bzu.

Owady boją się zapachu igieł sosnowych. Dlatego, jeśli jesteś w naturze, możesz spalić kilka gałęzi jałowca.
Pomaga również olejek cedrowy.

Możesz przygotować wywar z korzeni i liści piołunu.
Dobrze radzi sobie z komarami i ekstraktem z eukaliptusa.

A napar waniliowy może chronić nie tylko skórę dorosłych, ale także dzieci.

Grzyb trutovik bardzo pomaga – w lesie jest ich dużo – zbierasz – zapal, a dym doskonale odstrasza krwiopijców.

Powyższe metody naprawdę działają. Są świetną oszczędnością, jeśli nie masz możliwości lub chęci zakupu specjalistycznych sprayów.

A jeśli już ugryzł Cię komar, swędzenie pomoże usunąć mieszankę wódki i soli – 50 ml wódki – 1 łyżeczka soli – wymieszaj i nasmaruj ukąszenia – podrażnienie mija natychmiast!

Jeśli nie masz wódki – pomaga również soda rozcieńczona wodą.David i Victoria Beckham świętują 22 lata małżeństwa. Jakie trudności pokonała para gwiazd

Bank przypadkowo przekazał rodzinie 50 miliardów dolarów. Co stało się później

Bezos rezygnuje ze stanowiska CEO Amazona. Jaki był powód tej decyzji

Mąż próbował ukryć wygrane przed żoną i przegrał miliony