Kobieta nie umiała znaleźć wspólnego języka z innymi ludźmi. Dopiero po rozmowie z psychologiem dowiedziała się, że to choroba

Trudności w komunikowaniu się z innymi ludźmi, których kobieta doświadczyła, były związane z autyzmem.

Przez długi czas Singapurka nie rozumiała, dlaczego nie potrafi dogadać się z innymi ludźmi, ale podczas wizyty do psychologa wszystko się wyjaśniło.

Będąc jeszcze w szkole, trzymała się z dala od rówieśników i wielokrotnie słyszała, że zachowuje się niegrzecznie. Dopiero w wieku 42 lat dowiedziała się, że ma zaburzenie ze spektrum autyzmu.

Leong Dawn-Joy z Singapuru jeszcze w szkole zdawała sobie sprawę, że jest inna, niż wszyscy jej koledzy z klasy.

Nazywali ją niegrzeczną i upartą, chociaż sama dziewczyna nie rozumiała, dlaczego mieli o niej taką opinię.

Oprócz tego, że Leong musiała zmierzyć się z kpinami, miała także inne problemy. Na przykład zapach spoconych ciał po zajęciach WF, przemieszczenie stołów i krzeseł w klasie powodowały bóle głowy, nudności, zawroty głowy i stres.

Dopiero po dostaniu się na studia Dawn-Joy poczuła się w strefie komfortu.

Jednak w wieku 42 lat jej życie wywróciło się do góry nogami. Ojciec Leong zmarł, a kobieta długo nie mogła sobie poradzić z lękiem. Stojąc na parapecie w swoim mieszkaniu, zdała sobie sprawę, że potrzebuje pilnej konsultacji psychologicznej.

Po trzech spotkaniach z Leong specjalista zdiagnozował u niej zespół Aspergera, zaburzenie, które mieści się w spektrum autyzmu. Według Dawn-Joy, wtedy poczuła niesamowitą ulgę.

„Przez całe życie byłam karcona i wyśmiewana, a nawet karana za „przesadne reagowanie” na pewne rzeczy. Wreszcie poczułam się usprawiedliwiona. Zrozumiałam, dlaczego jasne światła i zapachy, na które nikt nie zwracał uwagi, sprawiały, że czułam się niekomfortowo”.

Singapurka zaczęła angażować się w poznanie siebie, a teraz pomaga innym osobom z autyzmem poprzez sztukę i muzykę, jednocześnie poszerzając informacje na temat wspomnianego zaburzenia.

Kobieta niespodziewanie znalazła wśród podarowanych komisu przedmiotów coś niezwykłego

Kobieta wyciągnęła z wody wózek z dwuletnim dzieckiem

Jeden przypadek na 50 milionów. Podczas pierwszego USG kobieta otrzymała niesamowitą wiadomość