Jeden przypadek na 50 milionów. Podczas pierwszego USG kobieta otrzymała niesamowitą wiadomość

Podczas pierwszego USG 28-letnia Brytyjka Kelly Fairhurst otrzymała niesamowitą wiadomość: spodziewa się bliźniaków, ale każde dziecko jest umieszczone w osobnej macicy.

Jest to bardzo rzadki przypadek — raz na 50 milionów. Kelly i jej mąż Joshua ma już dwoje dzieci – w wieku 3 i 4 lat. Oboje urodziły się przedwcześnie, ale teraz są całkowicie zdrowe.

Podczas drugiej ciąży kobiecie powiedziano, że jej macica ma niezwykłą strukturę, ale nikt nie przywiązywał do tego uwagi, – informuje The Sun.

Kiedy Brytyjka zaszła w ciążę po raz trzeci, w 12 tygodniu ciąży przeszła badanie USG, podczas którego stwierdzono, że ma dwie macice, a w każdej z nich rozwija się dziecko.

Co więcej, bliźniaki mogą być identyczne, co czyni tę ciążę jeszcze wyjątkową.

„To był szok. Jednak jestem niezmiernie wdzięczna, że mi się to przydarzyło i że będę miała dwoje cudownych dzieci”, – powiedziała Kelly.

Lekarze jednocześnie wyrażają obawy. Po pierwsze, istnieje ryzyko, że ciąża, podobnie jak w dwóch poprzednich przypadkach, zakończy się przedwczesnym porodem.

Co więcej, istnieje też ryzyko, że będą konieczne dwa oddzielne porody. Jeśli Brytyjka urodzi w wyznaczonym terminie, konieczne będzie cesarskie cięcie.

To jest jak dotąd plan lekarzy. Podwójna macica jest dość rzadką wadą, występującą u około jednej na 3000 kobiet. Ryzyko powikłań podczas takiej ciąży jest bardzo wysokie.

Wielodzietny ojciec nakręcił wzruszający film o tym, jak jego żona sprytnie radzi sobie z czwórką dzieci

Potajemnie adoptowałam dziecko pozostawione w szpitalu po urodzeniu. Historia z trudnych lat 90.

Młoda matka urodziła trojaczki. Jednak czekała na nią prawdziwa niespodzianka