Kobieta dowiedziała się, że nie jest matką własnych dzieci. Jednak wszystko stało się jasne, gdy okazało się, że mogła mieć siostrę bliźniaczkę

W 2002 roku Lydia Fairchild, mieszkanka Waszyngtonu, zwróciła się do organów administracji rządowej z prośbą o zasiłek w związku z rozwodem.

Aby to zrobić, ona i jej mąż Jamie Townsend musieli przejść test DNA, aby potwierdzić więzi rodzinne z dziećmi.

Jednak, ku zaskoczeniu Lydii, test w jej przypadku okazał się negatywny…

Jamie Townsend rzeczywiście został uznany za ojca dzieci, ale ona była dla nich „nikim”. Taki wniosek został wyciągnięty w laboratorium.

Powtarzane testy przyniosły te same wyniki … Wkrótce Lydia zaczęła mieć ogromne problemy: kobieta została wezwana do prokuratora, a przedstawiciele odpowiednich służb starali się dowiedzieć, kim jest, skąd te dzieci pochodzą, kim była ich prawdziwa matka i tak dalej …

Nic nie pomogły miliony dowodów w postaci zdjęć Lidii z dziećmi, filmów, słów świadków, w tym lekarzy i położnych.

Głównym dowodem w tej sprawie były testy DNA, a ich wyniki świadczyły przeciwko Lidii Fairchild.

Na szczęście Lydia była wówczas w ciąży, oczekując czwartego dziecka, a adwokat kobiety przekonała sąd, aby zaczekał na narodziny dziecka, by porównać DNA dziecka z DNA matki.

Podczas porodu na oddziale obecny był nawet niezależny ekspert.

Zaskoczeniu lekarzy nie było końca, gdy wynik testu ponownie był negatywny!

Adwokat Alan Tyndall zbadał archiwa i natknął się na inny podobny przypadek. W 1998 roku 52-letnia nauczycielka z Bostonu, Karen Keegan, potrzebowała przeszczepu nerki.

Trzej synowie kobiety zgodzili się zostać dawcami, ale analiza genetyczna wykazała, że tylko jeden z nich był jej synem.

Badania w tym zakresie wykazały, że Keegan jest chimerą – w jej organizmie znajdują się komórki mające różne zestawy genów.

Na podstawie tego artykułu podobne analizy przeprowadzono z Lydią Fairchild i jej krewnymi. Jednak sytuacja okazała się jeszcze bardziej skomplikowana …

Okazało się, że skóra i włosy kobiety zawierają jeden zestaw genów, a szyjka macicy — zupełnie inny, odpowiadający zestawu genów jej dzieci.

Tak więc lekarze doszli do wniosku, że Lidia ma „chimeryzm tetragametyczny”. Powstaje we wczesnych stadiach ciąży, podczas zapłodnienia dwóch jaj dwoma plemnikami i wytworzenia jednego organizmu z dwóch zygot.

Innymi słowy, kiedy matka Lydii była w ciąży, w jej łonie było inne dziecko — potencjalna bliźniaczka Lydii.

Dziecko nie rozwinęło się, ale zostało wchłonięte przez swoją siostrę we wczesnym stadium, więc stało się częścią jej ciała.

W ten sposób nienarodzona kobieta mogła zostać matką czwórki dzieci! Na szczęście, po rozpoznaniu wszystkich szczegółów tej niezwykłej sprawy, Lydia Fairchild została uniewinniona.

Pierścień, który zgubiła pewna kobieta, został znaleziony 47 lat później po drugiej stronie świata

Kobieta adoptowała chłopca, a rok później dziewczynkę. Okazało się, że dzieci są bratem i siostrą

16 lat nieudanych prób. 50-letnia kobieta wreszcie została matką