Jako nastolatek młody człowiek poprosił ukochaną o rękę, ale para mogła pobrać się dopiero po 50 latach

Urodzeni w Szkocji Joan Reid i George Low poznali się w szkole podstawowej, gdy ona miała osiem lat, a on dziewięć, a teraz zamierzają się pobrać.

Oboje zaczęli spotykać się jako nastolatki, a 18-letni George poprosił Joan o rękę, kiedy szedł do wojska.

Jednak wtedy Joan nie została jego żoną, ponieważ z powodu służby wojskowej jej ukochany musiał przenieść się do Niemiec, a dziewczyna nie chciała opuszczać swojej rodziny. George wyjechał, a para straciła ze sobą kontakt.

Od tego czasu oboje byli dwukrotnie w małżeństwie, ale nigdy nie zapomnieli o swojej pierwszej miłości. W międzyczasie George po powrocie z Niemiec osiadł w Salisbury w Wielkiej Brytanii, a następnie w rodzinnym Dundee.

Joan nigdzie się nie przeprowadziła, ale jej życie również uległo ogromnym zmianom. Wyszła za mąż, a później dowiedziała się, że nie może mieć dzieci, przeszła operację usunięcia macicy.

Jako nastolatek młody człowiek poprosił ukochaną o rękę, ale para mogła pobrać się dopiero po 50 latach

Potem zachorowała na artretyzm i musiała zrezygnować z pracy. Kobieta miała nadwagę (ważyła niemal 90 kilogramów). Rozpoczynając walkę z nadwagą i osiągając swój cel, kobieta postanowiła znaleźć swoją pierwszą miłość na Facebooku.

Joan zaczęła od napisania wiadomości do George’a w 2017 roku. Początkowo mężczyzna jej nie poznał, ponieważ od rozstania pary minęło 47 lat, a Joan zmieniła swoje nazwisko.

Jako nastolatek młody człowiek poprosił ukochaną o rękę, ale para mogła pobrać się dopiero po 50 latach

„Miałam inne nazwisko. Byłam zamężna, więc nie wiedział, kim jestem. Powiedział:„Przepraszam, nie wiem, kim jesteś ””, a potem poprosiłam go, aby spojrzał na czarno-białe zdjęcie na moim profilu.

Zobaczywszy stare zdjęcie, George rozpoznał Joan i zaczęli się komunikować. Korespondencja trwała pięć miesięcy przed ich pierwszym spotkaniem od wielu lat.

Mogli zamieszkać razem dopiero po kilku miesiącach. Jednak w tym celu musieli się rozwieść. W tym czasie George był żonaty ze swoją drugą żoną od 13 lat, ale kiedy poznał swoją pierwszą miłość, zdał sobie sprawę, że będzie musiał się rozwieść.

Jako nastolatek młody człowiek poprosił ukochaną o rękę, ale para mogła pobrać się dopiero po 50 latach

Tak samo było z Joan, ale wyszła z małżeństwa, które trwało 28 lat i niczego nie żałuje.

„Ciężko mi było to zrobić, kiedy byłam młodsza. Po prostu świetnie się ze sobą dogadujemy. Śmiejemy się i bawimy razem. On się mną opiekuje. Nie ma dnia, żebyśmy nie byli szczęśliwi”.

Kobieta przyznała, że nigdy nie przestawała myśleć o odmowie George’owi.

„Cały czas myślałam o George’u, zastanawiałam się, jak żyje. Był moją pierwszą miłością, był wesoły i miły. Jednak nigdy nie wiadomo, co się wydarzy w życiu”.

A potem George jeszcze raz poprosił ją o rękę – 50 lat później.

Młody mężczyzna próbował obrabować restaurację, ale wszystko było jak w filmie. Jadła tam kolację para policjantów

98-letnia para odtworzyła dzień ślubu po 70 latach wspólnego życia

Bezdomnym w Londynie rozdano 100 aparatów fotograficznych, i oto co z tego wyszło