Jaka jest szkoda używania przeterminowanego kremu przeciwsłonecznego

Czy można korzystać z ochrony SPF z wygasłą datą ważności.

W życiu zdarzają się sytuacje ekstremalne, podczas których potrzebujemy pewności, że nasze mechanizmy obronne działają.

Na przykład policjant powinien wiedzieć, że jego kamizelka kuloodporna została przetestowana i działa. Podobnie nurek głębinowy chce mieć pewność, że jego aparat oddechowy jest w pełni sprawny.

Ale niektórzy ludzie mają tendencję do ignorowania ryzyka, gdy niebezpieczeństwo nie jest czymś, co natychmiast odczuwasz. Uderzającym tego przykładem jest wpływ słońca.

Jasne, moglibyśmy wetrzeć jedną lub dwie krople kremu z filtrem, jeśli idziemy na plażę w ciągu dnia, ale czy wielu z nas naprawdę wie, czy ten balsam lub spray działa? To ważne pytanie.

Niebezpieczne promienie ultrafioletowe słońca (UVA i UVB) mogą prowadzić do oparzeń, przedwczesnego starzenia się i raka skóry. Szybka i swobodna zabawa z ochroną skóry jest nierozsądna.

Istnieje kilka sposobów na zapewnienie maksymalnej ochrony przed filtrem przeciwsłonecznym:

Najpierw nakładaj balsam obficie, często i co najmniej 20 minut przed wyjściem na zewnątrz.

Po drugie, upewnij się, że twój krem ​​​​przeciwsłoneczny się nie skończył. Filtr przeciwsłoneczny traci swoją moc przez kilka lat, zmniejszając swój współczynnik ochrony przeciwsłonecznej (SPF).

Niestety określenie daty ważności kremu przeciwsłonecznego nie zawsze jest tak proste, jak w przypadku innych produktów spożywczych, takich jak żywność i lekarstwa. Niektóre kremy przeciwsłoneczne mają datę wydrukowaną na etykiecie, ale nie wszystkie, a włączenie daty ważności jest opcjonalne dla producentów; twierdzą, że ich produkty pozostaną skuteczne przez dwa do trzech lat.

Chociaż dobrze jest wiedzieć, że na rynku istnieją sprawdzone produkty, brak dat ważności może nadal powodować zamieszanie wśród konsumentów.

Oto kilka sposobów na określenie skuteczności Twojego kremu przeciwsłonecznego:

Poszukaj daty ważności. Chociaż daty ważności nie są wymagane, niektórzy producenci filtrów przeciwsłonecznych nadal wolą je uwzględniać.

Nie używaj kremu przeciwsłonecznego przez ostatnie trzy lata. Jeśli od zakupu minęły ponad trzy lata (lub, jeśli nie pamiętasz, kiedy go kupiłeś), wyrzuć go. Tylko pamiętaj, aby kupić nowy krem ​​przeciwsłoneczny. Kiedy to zrobisz, napisz datę zakupu na butelce, aby lepiej śledzić, jak długo masz ją.

Wymień filtr przeciwsłoneczny wcześniej, jeśli był przechowywany w gorącym miejscu. Ciepło powoduje, że filtr przeciwsłoneczny ulega degradacji i traci swoją moc. Jeśli trzymałeś towar w samochodzie lub torbie plażowej, najlepiej wcześniej kupić nowy towar.

Pozbądź się wszelkich filtrów przeciwsłonecznych, które zmieniły kolor, zapach lub konsystencję. Są to często oznaki, że produkt traci swoją skuteczność.

Nie kupuj hurtowo. Zawsze dobrze jest mieć pod ręką dodatkowy krem ​​przeciwsłoneczny. Ale kupowanie zbyt wielu butelek natychmiast zwiększa szanse na posiadanie jednej, co może się pogorszyć z upływem czasu. Wyrzucanie przeterminowanych, nieużywanych butelek z filtrem przeciwsłonecznym jest stratą pieniędzy i jest szkodliwe dla środowiska.

Mężczyzna postanowił przenieść swój dom i rozbawił nie tylko sąsiadów

Kobieta urodziła bliźniaków, ale ludzie nie wierzą, że są krewnymi

Trzy samoloty zostały wysłane z Polski do Afganistanu w celu ewakuacji ludzi