Gwiazda filmowa, która marzyła o tym, by zostać weterynarzem. Droga Julii Roberts do Oscara

Jedna z najlepiej opłacanych aktorek i odnosząca sukcesy producentka filmowa Julia Fiona Roberts urodziła się w 1967 roku w mieście Atlanta w stanie Georgia (USA). Jej ojciec sprzedawał materace wodne, a matka była sekretarką miejscowej parafii.

Kiedy Julia miała pięć lat, jej rodzice rozwiedli się, i wkrótce matka wyszła za mąż po raz drugi. To małżeństwo też nie było udane: ojczym był osobą konfliktową. Kilka lat później rodzina się rozpadła.

W wieku 13 lat Julia była zatrudniona jako kelnerka w pizzerii — to doświadczenie pomogło jej później odegrać podobną rolę w filmie „Mystic pizza”.

Jednak wówczas przyszła supergwiazda kina nie myślała jeszcze o karierze aktorskiej: marzyła zostać weterynarzem.

Do kariery aktorskiej Julię zachęcił jej starszy brat: Eric Roberts zaproponował jej drugoplanową rolę w westernie „Krwawa czerwień”.

A potem było pierwsze uznanie: za rolę w dramacie „Stalowe magnolie” młoda aktorka otrzymała swój pierwszy Złoty Glob i była nominowana do Oscara.

Popularność Julii Roberts wzrosła po premierze filmu „Pretty Woman” w 1990 roku. W tym melodramacie grała dziewczynę, która zgodziła się spędzić tydzień w towarzystwie milionera, którego rolę grał Richard Gere. Julia otrzymała drugi Złoty Glob i kolejną nominację do Oscara.

2000 rok był bardzo ważny w życiu aktorki. W filmie Stephena Soderbergha „Erin Brockovich” zagrała aktywistkę na rzecz ochrony środowiska — i wreszcie otrzymała długo oczekiwany Oscar dla najlepszej aktorki. Od tego czasu Julia Roberts zagrała już w ponad 30 filmach.

Kariera nie powstrzymała aktorkę przed prowadzeniem aktywnego życia osobistego. Prasa przypisywała jej liczne romanse m.in. z Kieferem Sutherlandem (prawie się pobrali, ale w ostatniej chwili zerwali zaręczyny).

W 1993 roku Julia poślubiła muzyka country Lyle’ego Lovetta, ale dwa lata później para się rozwiodła. Drugi raz aktorka wyszła za mąż w 2002 roku. Jej mężem został operator kamery Danny Moder. Razem para ma troje dzieci:
Phinneas Walter i Hazel Patricia, Henry Daniel.

Fałszywy pies „na spacer” stał się gwiazdą internetu

Kusy z „Ranczo”. Ta rola w znanym seriale zrobiła Pawla Królikowskiego gwiazdą w całym kraju

Anna Mucha przeprasza fanów. Gwiazda nie wyrobiła się na pociąg